PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Jaki etui/pokrowiec wybrać dla Nintendo Switch?

Nintendo Switch podobnie jak inne urządzenia elektroniczne jest podatny na…

5 października 2018

Nintendo Switch podobnie jak inne urządzenia elektroniczne jest podatny na wszelkie uszkodzenia, zarysowania czy zabrudzenia. Z reguły w warunkach domowych nie musimy za bardzo martwić się o jego ochronę, albowiem nie ma on styczności z ostrymi, niebezpiecznymi przedmiotami. Inaczej jednak bywa w przypadku podróży, przewożenia urządzenia. Tutaj niezwykle pomocne okazuje się solidne zabezpieczenie, którym jest etui.

 

Na co nam etui?

 

Elektroniczne urządzenia mimo wprowadzania coraz solidniejszych elementów budowy, wciąż są bardzo narażone na uszkodzenia, zabrudzenia. Czasem zapominamy o tym i popełniamy proste błędy. Przykładowo: udajemy się do kolegi, rodziny, aby wspólnie pograć na konsoli. Wrzucamy ją do torby lub plecaka i ruszamy w podróż. Tymczasem obok urządzenia znajdować się będą klucze, ostre przedmioty, które zarysują obudowę czy nawet gorzej – ekran. Oprócz tego do wnętrza konsoli mogą dostać się zabrudzenia, kurz, paprochy. Dlatego też odpowiedni środek zabezpieczający, jakim jest pokrowiec czy etui jest wręcz wskazany. Wykonany z wysokiej jakości materiałów zapobiega uszkodzeniom oraz zabrudzeniom sprzętu w czasie transportu. Ponadto, bardziej rozbudowane modele pozwalają na zabranie ze sobą nie tylko samej konsoli, lecz również gier, padów czy słuchawek.

 

Wersja standardowa czy powiększona?

 

Na rynku znajdziemy niejeden piękny i funkcjonalny pokrowiec na Nintendo Switch, który dostępny jest w wersji podstawowej jak i rozszerzonej. Ten pierwszy posiada przestrzeń wyłącznie na konsolę jak i mały pojemnik z przeznaczeniem na 4 gry oraz 2 karty microSD. Z reguły standardową lub kolekcjonerską wersję zakupimy w granicach 100 złotych. Za nieco więcej możemy zdecydować się na rozszerzony egzemplarz etui, który oprócz wspomnianych wyżej elementów, pomieści w sobie również JoyCona, ładowarkę, zasilacz, a nawet bezprzewodowy kontroler. Nie stanowi on na szczęście zbyt dużego wydatku.

 

Pokrowiec tradycyjny czy etui kolekcjonerski?

 

Pokrowce z przeznaczeniem do Nintendo Switch tworzone są z wysokiej jakości materiałów, przez co zapewniają nie tylko właściwości użytkowe, lecz również dobrze prezentują się wizualnie. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, oficjalne akcesoria na Nintendo Switch, jakimi są także pokrowce, etui dostępne są w wersji klasycznej jak i kolekcjonerskiej. Sposobem samej budowy nie różnią się między sobą. Inaczej jest jednak ze względu na walory wizualne. Co pewien czas na rynku pojawia się nowa edycja kolekcjonerska związana z jedną z gier, które dostępne są na konsolę. Dzięki temu możemy zakupić etui Mario Odyssey, Splatoon 2, Mario Kart, Zelda w kilku wersjach kolorystycznych czy też Donkey Kong. Z pewnością miłośnicy gadżetów znajdą coś ciekawego dla siebie.

 

Coś niestandardowego?

 

Większość z dostępnych w sklepach etui na Nintendo Switch tworzona jest z miękkich materiałów, jakimi są sztuczna skóra, silikon, guma. Jednak zdarzają się również i egzemplarze pluszowe, a także tworzone z plastiku, aluminium czy nawet drewna. Tak więc wybór mamy całkiem spory.

 

Polecane modele:

 

Etui BIG BEN BB9319 Mario Kart

 

 

BIG BEN BB9197 Zelda czarne

 

 

BIG BEN BB9180

 

 

Nintendo Switch Carrying Case

 

 

 

 

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *