Desperados-III-Nintendo-Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Konsola Nintendo Switch nie jest tak potężna aby udźwignąć port Desperados 3

Desperados 3 to jedno z największych zaskoczeń poprzedniego roku. Wielu…

11 stycznia 2021

Desperados 3 to jedno z największych zaskoczeń poprzedniego roku. Wielu starszych graczy miało mieszane uczucie przed premierą „trójki” wyczuwając słabą produkcję, która bazować miała w szczególności na nostalgii do ukochanej serii. Studio Mimimi Games zdało jednak egzamin na 5+ udanie przywracając do życia serię Desperados. Oczywiście po premierze posiadacze Nintendo Switch głośno zaczęli domagać się portu Desperados 3 na swoją przenośną konsolę, co wydawało się tylko kwestią czasu. Jednak twórcy nie mają dla nas dobrych wieści.

 

Moritz Wagner, główny projektant gry podczas wywiadu dla GamerHubTV, został zapytany o możliwość wprowadzenia portu Desperados 3 na Nintendo Switch. Odpowiedział on, że studio badało taką możliwość jednak ze względu na to, że gra mocno obciąża procesor, konsola Nintendo po prostu nie jest w stanie uruchomić tego tytułu. Jedyną szansą na wydanie Desperados 3 jest wypuszczenie na rynek mocniejszej (Pro) wersji Nintendo Switch, o czym wspomina Wagner.

 

Uwielbiamy Switcha, zwłaszcza nasz szef, jest wielkim fanem. Jednak myślę, że to nie zadziała. Próbowaliśmy tego już od jakiegoś czasu. To coś, co zawsze powraca. Czasami THQ mówi: „Cóż, moglibyśmy pozwolić tym ludziom się temu przyjrzeć. Może mogliby zrobić port”.
 
Rzecz w tym, że gra jest bardzo wymagająca – zwłaszcza procesor, co jest dużym problemem dla normalnych konsol, na których gra już działa. Możesz w to nie uwierzyć, ponieważ to nie jest Red Dead czy coś takiego, prawda?
 
… Nie sądzę, żeby to się stało. Mam nadzieję, że kiedyś to się stanie. Zawsze ponownie oceniamy to, jeśli pojawi się coś nowego, ale gra tak naprawdę by nie zadziałała. Może jest nowa wersja Switcha, która jest nieco bardziej wydajna – jest to coś, czemu możemy się ponownie przyjrzeć.

 

Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że na Nintendo Switch uruchomione i wydane zostały bardziej rozbudowane produkcje niż Desperados 3. Mam tu na myśli Doom Eternal, Crysis Remastered, czy Wiedzmin 3: Dziki Gon, przy których mocniejsze konsole miały problem z optymalizacją, a jednak porty na Switcha „dały radę” i cieszyły się sporym zainteresowaniem. Warto zwrócić uwagę, że Desperados 3 technicznie bardzo przypomina Disco Elysium, które zostało zapowiedziane na Nintendo Switch i jeszcze w tym roku będziemy mogli cieszyć się z tego świetnego RPG na hybrydowej konsoli Nintendo.

 

Liczyłeś, podobnie jak my na wprowadzenie Desperados 3 na Nintendo Switch? Czekamy na wasze komentarze.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *