Nintendo Switch Pro Aula 4K
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch Pro o nazwie kodowej „Aula”. Dataminer ujawnia ekran OLED, obsługę 4K oraz zupełnie nową stację dokującą

Już po raz enty na łamach serwisu wspominamy o kolejnym…

7 stycznia 2021


Już po raz enty na łamach serwisu wspominamy o kolejnym modelu lub rewizji Nintendo Switch o roboczej nazwie „Pro”. Bazując na raporcie serwisu WccfTech, następna rewizja konsoli zostanie ulepszona o ekran OLED, a w zestawie znajdziemy zupełnie nową stację dokującą. I nie są to jedyne nowości, które posiadać ma Nintendo Switch V3/Pro.

 

Znany i wiarygodny dataminer o pseudonimie SciresM, opublikował ciekawe odkrycia na forum ResetEra. Jego rewelacja opiera się na odkryciach dokonanych przeszukując kod oprogramowania układowego konsoli. Nowa wersja Nintendo Switch rzekomo otrzymała kryptonim Aula i ma wykorzystywać znany z poprzednich modeli układ Mariko SoC. Oznacza to, że nowy model ma obsługiwać tryb przenośny, czemu przeczyły rewelacje opublikowane w zeszłym roku. Według SciresM Nintendo pracuje nad nowym modelem od jakichś półtora do dwóch lat.

 

Nintendo do kolejnego modelu Switch ma przygotować zupełnie nowy dock, który obsługiwać ma rozdzielczość 4K. Wszystko dzięki wprowadzeniu układów firmy Realtek, które reklamowane są  jako „multimedialny SoC 4K UHD”. Układ Realtek ma znajdować się jednak w stacji dokującej, a nie w systemie konsoli co pozwoli obsługiwać rozdzielczość 4K wyłącznie w trybie zakodowanym.

 

Nintendo Switch Pro otrzymać ma zupełnie nowy wyświetlacz OLED, jednak SciresM nie jest pewny jaką rozdzielczość ma on wspierać i obsługiwać. Informator wspomina także o „znacznie lepszym chłodzenie i żywotność baterii”. Ma się to przekładać na zwiększoną wydajność sprzętu.

 

Analitycy są zgodni, rok 2021 należeć będzie ponownie do Nintendo Switch, a pomóc ma temu kolejna rewizja konsoli. Plotki o powstawaniu Nintendo Switch Pro krążą w sieci od wielu miesięcy, a branżowi znawcy są pewni tego, że trzecia rewizja Switcha ukaże się w którymś momencie tego roku.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *