Nintendo Switch OLED akcesoria
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Planujesz wymienić Nintendo Switch na model OLED? Wiedz, że niektóre akcesoria nie będą kompatybilne

W tym tygodniu, po miesiącach spekulacji wreszcie otrzymaliśmy zapowiedź nowego…

10 lipca 2021

W tym tygodniu, po miesiącach spekulacji wreszcie otrzymaliśmy zapowiedź nowego Nintendo Switch – model OLED. Co prawda, ogłoszony model nie jest do końca tym, na co czekali gracze, jednak jest to materiał na inny tekst. Spora część posiadaczy oryginalnego Nintendo Switch, zarówno w wersji V1, jak i V2 zdecydowała się lub wkrótce zdecyduje na wymianę swojego urządzenia na nowszy model konsoli, która na rynku ukaże się 8 października. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że wydatki związane z przejściem na nowsze Nintendo Switch OLED kończą się po zakupie konsoli.

 

Na rynku dostępne są setki wszelakich akcesoriów stworzonych dla Nintendo Switch. W każdym sklepie sprzedającym elektronikę, znajdziesz wiele kontrolerów, słuchawek, ładowarek, adapterów, etui, czy gripów mających na celu usprawnić czerpanie radości z rozgrywki na Nintendo Switch. Jednak jak się okazuje, nie wszystkie akcesoria dostępne dla oryginalnego Nintendo Switch będą kompatybilne z modelem OLED.

 

Jedną z głównych różnic pomiędzy Nintendo Switch i modelem OLED jest nieznacznie powiększona szerokość na korzyść nowej rewizji. Ktoś powie, przecież to tylko około 2,5 mm (0,1 cala). Taka minimalna niezgodność w rozmiarze między urządzeniami robi ogromną różnicę w przypadku niektórych akcesoriów dla Switcha.

Zacznijmy od akcesoriów zwanych „grip”, które niesamowicie poprawiają jakość trzymania konsoli grając w trybie handheld pomagając w zapobieganiu skurczów dłoni. Wszystkie gripy, uchwyty oraz armor case zbudowane są tak, aby sztywno trzymać konsolę, odpowiednio ją przy tym zabezpieczając. Tak więc nie ma szans, aby Nintendo Switch OLED zmieścił się do któregoś z tych akcesoriów będąc minimalnie szerszym od podstawowego Switcha. Definitywnie trzeba będzie zakupić nowy grip specjalnie zaprojektowany dla większego modelu Nintendo Switch.

Jeśli chcesz odpowiednio zabezpieczyć swoją konsolę Nintendo Switch, w szczególności podczas podróży to zapewne korzystasz z etui. Grube, chude, walizki – naprawdę jest tego bardzo dużo na rynku. Aktualnie posiadam 7 różnych modeli etui dla Nintendo Switch i każdy po umieszczeniu konsoli w środku posiada trochę luzu. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że nieco szerszy NS OLED powinien bez problemu zmieścić się w starym etui. Jednak w tym przypadku ciężko powiedzieć, czy po zakupie Nintendo Switch OLED konsola będzie w 100% zabezpieczona korzystając z etui dla oryginalnego Switcha. Jestem niemal przekonany, że producenci akcesoriów wypuszczą na rynek specjalne modele etui dla modelu OLED, aby posiadacze tej konsoli mogli bezpiecznie przenosić i ukrywać przed światem swoją nową konsolę. Plus, jest to oczywiście dla nich również dodatkowy zysk.

 

Aby potwierdzić swoje przypuszczenia, skontaktowałem się z kilkoma producentami sprzętu i akcesoriów preferencyjnych dla Nintendo Switch. Każdego z nich zapytałem o to czy ich aktualne akcesoria będą kompatybilne z nowym modelem oraz, czy planują wypuścić specjalne akcesoria tylko dla Nintendo Switch OLED? Oto odpowiedzi, jakie otrzymałem:

 

Nie ogłosiliśmy jeszcze żadnych ogłoszeń dotyczących akcesoriów do nowego Switch OLED, ale na pewno będziemy je tworzyć, więc śledź nas w mediach społecznościowych, aby uzyskać aktualizacje! – Skull&Co

Nie mamy jeszcze odpowiedzi na ten temat. Będziemy wiedzieć więcej w październiku. – Satisfye

 

Podjąłem kontakt również z firmą HyperX. Ten czołowy producent akcesoriów na komputery i konsol posiada w swojej ofercie jedno urządzenie, które skupiło moją uwagę – ChargePlay Clutch for Nintendo Switch. Jest to obudowa ładująca do konsoli Nintendo Switch, która podobnie jak gripy i case bardzo sztywno trzyma Switcha. Konsultant na moje pytania odpowiedział jedynie, że „inżynierowie w Stanach Zjednoczonych sprawdzają wszystkie możliwości” oraz „na wszelkie ogłoszenia dotyczące Nintendo Switch model OLED musimy jeszcze zaczekać”.

 

Podsumowując, musisz zdawać sobie sprawę, że przejście z Nintendo Switch na Switch OLED wiąże się nie tylko z opłatą za samą konsolę. Na pewno, aby cieszyć się z komfortowego grania handheld, będziesz musiał zakupić nowy grip lub amour case. W przypadku etui wszystko okaże się w kolejnych miesiącach, jednak wydaje mi się, że aby mieć 100 % pewność jeśli chodzi o bezpieczeństwo waszego „dziecka” trzeba będzie również zdecydować się na zakup nowego etui.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *