Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl oraz Pokémon Legends już wkrótce nadejdą na Nintendo Switch! – podsumowanie Pokémon Presents

W 2021 roku jedna z najbardziej dochodowych marek świata, czyli…

26 lutego 2021

W 2021 roku jedna z najbardziej dochodowych marek świata, czyli Pokémony oczywiście, świętuje swoje 25-lecie. Z tego powodu oczekiwaniu na dzisiejsze Pokémon Presents towarzyszyły ogromne emocje i wymagania. Czy Pokémon Company zdoła zaspokoić głód swoich fanów? Oto podsumowanie dzisiejszego Pokémon Presents!

Na początku prezentacji wyświetlono filmik podsumowujący 25 lat działalności w świecie Pokémon, który ukazuje poszczególne kamienie milowe dla serii. Kliknijcie poniżej, aby go zobaczyć!

 

 

Następnie widzowie mogli podziwiać nową dawkę gameplayu z nadchodzącego New Pokémon Snap, które ma ukazać się na Nintendo Switch już 30 kwietnia. Poza wcześniej poznanymi już mechanikami z pokazu wynika, że gracze będą mogli używać tzw. Illumina Orbs, aby napotykane Poki się… świeciły na niebiesko? Ponadto sfotografowane Poki będziemy mogli umieszczać w specjalnym albumie oraz dzielić się zdjęciami z graczami z całego świata. Cały gameplay możecie zobaczyć poniżej.

 

 

Nadszedł jednak czas na gwóźdź programu – podczas dzisiejszego Pokémon Presents oficjalnie ogłoszono gry Pokémon Brilliant Diamond & Shining Pearl, będące remake’ami oryginalnych Diamond & Pearl z 2006 roku. Za produkcję odpowiada zewnętrzna firma ILCA (znana dotychczas chociażby z utworzenia aplikacji Pokémon Home), wspomagana przez Game Freak. Gry ponownie zabiorą nas do regionu Sinnoh, a ukażą się już pod koniec 2021 roku. Zdania na temat remake’ów są dosyć podzielone – nas na ten moment martwi szpetna oprawa graficzna i brak widocznych zmian w rozgrywce względem materiału źródłowego. Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych opinii!

 

 

W trakcie Pokémon Presents zapowiedziano jeszcze jedną grę – Pokémon Legends Arceus. W założeniu ma to być pierwsza gra Pokémon, która zabierze graczy do w pełni otwartego świata. Akcja ma rozgrywać się dużo wcześniej niż kiedykolwiek i ukaże początki powstania regionu Sinnoh. Zmieni się również nieco formuła rozgrywki, w której trener ma odgrywać znacznie większą rolę niż dotychczas. Premierę Pokémon Legends Arceus zapowiedziano na początek 2022 roku. Co sądzicie o tej produkcji?

 

 

Jeśli odczuwacie spory niedosyt po dzisiejszych ogłoszeniach, to nie jesteście w tym osamotnieni. Dajcie nam koniecznie znać, co sądzicie o dzisiejszym Pokémon Presents. My na ten moment mamy bardzo mieszane uczucia.


Redaktor

Kosma Staszewski

Tak, to imię, a nie pseudonim, choć w świecie gier przedstawiam się jako Szuszuro. „Złapałem je wszystkie” niezliczoną ilość razy, a z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat. Na co dzień studiuję i parzę kawę, aby mieć hajs na gry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *