NewsRecenzja
NewsArtykuł

Świetna sprzedaż Wiedźmin 3 na Nintendo Switch. Blisko 700 000 kopii w niecałe 3 miesiące!

CD Projekt  jak co roku ogłosiło swój raport zysków za…

9 kwietnia 2020

CD Projekt  jak co roku ogłosiło swój raport zysków za poprzednie 12 miesięcy. Wiedźmin 3: Dziki Gon osiągnął sprzedaż na poziomie niecałych 7 milionów egzemplarzy, czytamy w raporcie finansowym za 2019 rok. Wersja na Nintendo Switch stanowiła 11% całkowitej sprzedaży w ubiegłym roku.

 

Wiedźmin 3 wydany 15 października na konsoli Nintendo może pochwalić się około 700 000 sprzedanych kopii tylko w zeszłym roku. Jest to imponujący wynik mając na uwadze fakt, że mówimy tu wyłącznie o sprzedaży przez dwa i pół miesiąca. Niezmiennie platforma PC, z 53%  była najlepiej sprzedającą się platformą. PS4 zajął drugie miejsce (26%), podczas gdy Nintendo Switch (11%) o jeden procent wyprzedził Xbox One (10%).

 

 

Sprzedaż cyfrowa Wiedźmin 3 jest wyższa pod względem procentowym niż kiedykolwiek, osiągając aż 82%. Na ten wynik wpłynęły niewątpliwie cykliczne promocje, które zachęcały graczy do sprawdzenia przygód Geralta.

 

Podsumowując, Wiedźmin 3: Dziki Gon wraz z wszystkimi dodatkami wydany na Nintendo Switch przyjął się bardzo dobrze i wykręcił znakomite wyniki. Nasze rodzime RPG akcji w przenośnym wydaniu zachęciło wielu graczy do powrotu na ziemie Królestwa Północy, jak i poznanie tej wspaniałej przygody po raz pierwszy dzięki Switchowemu wydaniu.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *