Syberia 1 & 2 okladka

Syberia 1 & 2

Rating: 8.5/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 08.11.2018

Wydawca: Microids

Liczba graczy: 1

Polska werjsa językowa: napisy

Pegi: 7

Nasza ocena


Syberia 1 & 2 okladka

Gatunek: Przygodowa

Data premiery: 08.11.2018

Wydawca: Microids

Liczba graczy: 1

Polska wersja językowa: napisy

Pegi: 7

Ocena użytkowników:
Rating: 8.5/10. From 4 votes.
Please wait...
Voting is currently disabled, data maintenance in progress.
Ocena redakcji:


Syberia

 

Gra Syberia daje możliwość wcielenia się w rolę prawniczki pochodzącej z Nowego Jorku, która nazywa się Kate Walker. Zostaje ona wynajęta przez poważne przedsiębiorstwo zabawkowe, które chce przejąć władzę nad małym koncernem znajdującym się w Europie. Prawniczka udaje się więc na miejsce, aby dopiąć wszelkie formalności. Nie jest to jednak łatwe, ponieważ po przybyciu do Europy okazuje się, że właścicielka koncernu nie żyje, a jej mąż ugania się po Syberii za mamutami. Prawniczka musi ruszyć tam za nim, aby go odnaleźć i przejąć dla swojego zleceniodawcy władzę nad koncernem europejskim.

 

Bohaterka będzie musiała po drodze zmierzyć się z wieloma atrakcyjnymi wyzwaniami. Trzeba też rozmawiać z wszystkimi napotkanymi osobami, odnajdywać poszczególne przedmioty, tak aby móc w końcu odnaleźć męża zmarłej kobiety. Zajmuje to dużo czasu, ale tylko dzięki temu można skutecznie wypełnić powierzoną misję i otrzymać za to sowite wynagrodzenie. Najważniejsze jest jednak dla graczy to, że istnieje możliwość dostosowania poziomu trudności rozgrywki. Jedni mogą wybrać najtrudniejszy poziom, zaś inni spróbować na najsłabszym, aby móc bez problemów pokonywać kolejne szczeble i udanie zakończyć transakcję.

 

 

Syberia 2

 

Syberia 2 to kontynuacja dobrze znanej graczom Syberii. W tej części prawniczka o imieniu Kate odnajduje już Hansa i wraz z nim podąża w poszukiwaniu mamutów. Nie chce wynieść z tego żadnej korzyści, popycha ją do takich czynów czysta ciekawość oraz chęć przeżycia niesamowitej przygody na terenie Syberii, a więc w dość nietypowym miejscu. W związku z tym bohaterka musi rzucić dotychczasowe przyzwyczajenia, zostawia za sobą dom, pracę oraz rodzinę. Skupia się na niesieniu pomocy Hansowi, aby móc odnaleźć zaginione mamuty. To wydaje się jej nierealne, jednak ciekawość jest silniejsza. Poza tym staje przed szansą przeżycia przygody swojego życia i nie może darować sobie takiej okazji.

Akcja tej części rozgrywa się w wielu miejscowościach, dlatego bohaterowie muszą odkrywać mapę i skupiać się na tym, co odnajdą w poszczególnych miejscach. Znalezione przedmioty mogą im finalnie pomóc rozwiązać zagadkę, dlatego niczego nie można przeoczyć, bo źle się to może dla poszukiwaczy mamutów zakończyć. Dwójce bohaterów towarzyszy też mechaniczna postać o imieniu Oscar, która będzie im w razie potrzeby pomagać. Ożywiona grafika oraz duża dynamiczność to tylko niektóre z zalet tej rozgrywki, dlatego warto odpalić ją na swoim komputerze i przeżyć coś nowego. Na pewno doświadczenia zdobyte w tej grze zapamięta się na długo, a świat mamutów nie będzie miał już przed graczami żadnych tajemnic.

 

 

GALERIA

 

 

 

TRAILER

 

 

Syberia 1 & 2 Nintendo Switch

 

 

Na temat