Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w świecie Nintendo Switch

To był naprawdę dobry rok! Podsumowanie najważniejszych wydarzeń w świecie Nintendo Switch

Przyszedł czas pożegnać 2021 i powitać 2022 rok. To świetna…

30 grudnia 2021

Przyszedł czas pożegnać 2021 i powitać 2022 rok. To świetna okazja do tego, aby zrobić małe podsumowanie tego, z czym mieliśmy do czynienia w ostatnich 12 miesiącach w świecie Nintendo Switch. Specjalnie wybraliśmy dla naszych czytelników najważniejsze według nas wydarzenia, które zasługują na oklaski, jak i te, przez które na Nintendo wylało się szambo.

 

Wydanie nowego modelu Nintendo Switch OLED

To chyba najważniejsze wydarzenie minionego roku w świecie Nintendo. Z początkiem października na rynku pojawił się model OLED Switcha. Nie da się jednak ukryć, że wiele osób czekało na coś zupełnie innego. Od dawna pojawiały się bowiem plotki o 2. generacji Switcha lub chociaż wersji PRO. Zamiast tego otrzymaliśmy konsolę przedłużającą czas podstawowego Nintendo Switch. W porównaniu z V2 dostaliśmy właśnie nowy, 7-calowy ekran wykonany w technologii OLED o lepszych kątach widzenia i kolorach. Do tego to także pierwszy szklany ekran, co jeszcze bardziej zwiększa jego ochronę i wytrzymałość. Zyskaliśmy także 64 GB pamięci, aluminiową podstawkę w stylu Surface oraz gniazdo LAN w stacji dokującej.

 

Trudna dostępność Nintendo Switch OLED w sklepach

Już od pewnego czasu trzeba się przyzwyczaić do tego, że z chwilą premiery konsol, następują spore problemy z ich dostępnością w sprzedaży. Tak było z nowym PS5 i XBOX Series X, jak i niestety z Nintendo Switch OLED. Okazało się, że polski dystrybutor z początkiem października dostarczył do sklepów o wiele mniej konsol, niż zostało zamówionych przez klientów w pre-orderze. Spowodowało to oczywiście problemy ze sprzedażą, wydłużony czas dostaw. Więcej o tym pisaliśmy w naszym artykule. Na domiar złego, sytuacja z dostępnością OLED’a cały czas jest bardzo kiepska zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Aktualnie zakup Nintendo Switch OLED w rekomendowanej cenie 1649 złotych graniczy z cudem. Nową konsolę Nintendo co prawda można zakupić „od ręki”, jednak musimy przygotować się na dołożenie kilku stówek, lub zdecydować się na zakup jednego z zestawów, w którym oprócz samej konsoli dodawane są różne gry lub akcesoria. Zazwyczaj takie, które od miesięcy zalegają na sklepowych półkach, a sprytni sprzedawcy po prostu próbują się tego pozbyć ze swoich magazynów.

 

Wprowadzenie obsługi słuchawek Bluetooth

W przypadku zmian technicznych ciekawą nowością dla użytkowników Switcha było wreszcie wprowadzenie obsługi słuchawek Bluetooth. Była to funkcja, na którą niestety musieliśmy czekać aż 4 lata! Z początkiem września wraz z update 13.0.0 zyskaliśmy możliwość obsługi urządzeń Bluetooth. Od teraz możemy korzystać ze słuchawek czy głośników, bez konieczności kupowania specjalnych przejściówek. Szkoda tylko, że Nintendo nie mogło wreszcie wszystkiego zrobić w całości, jak należy. Jeśli bowiem mamy podłączony głośnik lub słuchawki, to w tym czasie będziemy mogli skorzystać tylko z 2 bezprzewodowych kontrolerów.

Nintendo Switch obsługa słuchawek Bluetooth

 

Dodatek Expansion Pack dla Nintendo Switch Online

Pod koniec października oficjalnie wprowadzona została rozszerzona wersja usługi Nintendo Switch Online. Zainteresowane osoby mogą zapłacić więcej za roczne członkostwo, dzięki czemu otrzymuje się dostęp do gier z Nintendo 64 oraz Sega Mega Drive. Już na starcie zyskaliśmy ponad 20 produkcji, wśród których znajdują się między innymi The Legend of Zelda: Ocarina of Time, Dr. Mario 64, Mario Tennis, Mario Kart 64, Mario 64, Star Fox 64, Ecco the Dolphin czy też Sonic 2. Jednocześnie za darmo można zyskać dostęp do płatnego dodatku Animal Crossing: New Horizons o nazwie Happy Home Paraside.

W przypadku abonamentu dla jednego gracza roczny koszt wzrósł z 80 do 170 złotych, a planu rodzinnego z 140 do 290 złotych. Niedługo po premierze nasz redaktor, Łukasz Jankowski podzielił się swoją recenzją nowej opcji.

Nintendo Switch Online Expansion Pack N64 Sega Genesis Animal Crossing DLC

 

Nintendo Switch przekroczyło 90 milionów sprzedanych sztuk na całym świecie

Jeszcze w sierpniu pisaliśmy o tym, że Switch przekroczył barierę 89 milionów sprzedanych sztuk. Tymczasem w listopadzie było to już blisko 93 mln. Nie mamy oczywiście jeszcze żadnych danych z okresu świątecznego, jednak możemy być pewni, że wynik ten także będzie imponujący. Wszystko to sprawia, że Switch coraz bardziej zbliża się do rekordu Wii, który osiągnął poziom 101.63 miliona sztuk sprzedanych na całym świecie.

 

Powrót Samus, czyli premiera Metroid Dread

Prawie 20 lat przyszło nam czekać na powrót walecznej Samus Aran w kolejnej metroidvanii 2D. Dlatego też możliwość wcielenia się w legendarną łowczynię nagród, jest według nas jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń w świecie gier Nintendo. Tym razem w grze Metroid Dread trafiamy na planetę ZDR, gdzie musimy sprawdzić, co stoi za tajemniczą wiadomością przesłaną do Federacji Galaktycznej. Na miejscu niestety okazuje się, że planeta została opanowana przez niebezpiecznych obcych. Musimy zatem wyruszyć do walki. Gra ta nie tylko wzbudziła spore zainteresowanie, lecz także i zyskała bardzo dobre opinie. W recenzji opublikowanym na naszej stronie Zimny przyznał jej 9,5/10, chociaż długo zastanawiał się, czy nie dać jej MAX’a.

 

Rok dobrych gier

Nie da się ukryć, że 2021 rok obfitował w sporo ciekawych premier oraz wielkich powrotów na konsolę Nintendo. Mogliśmy i dalej przecież możemy zagrać w takie świetne tytuły, jak Super Mario World 3D + Bowsers Fury, Monster Hunter Rise, Crash Bandicoot 4: It’s About Time, New Pokemon Snap, Tony Hawk 1+2 Pro Skater, Shin Megami Tensei V, Zelda: Skyward Sword HD, Dying Light, czy The Great Ace Attorney Chronicles. A to tylko część z wielu gier, o których często pisaliśmy na naszej stronie.

 

Nie zapominajmy o indykach

Nie można też zapomnieć o tym, że obok gier od największych producentów na rynku, na Switcha mogliśmy także kupić sporo indyków, czyli gier z kategorii indie. To mniejsze i niezależne produkcje, które są często w stanie nas o wiele bardziej zaskoczyć niż światowe bestsellery. Wśród świetnych gier 2021 roku wymienić warto Loop Hero, Death’s Door, Little Nightmares II, Disco Elysium, Unpacking, Doki Doki Literature Club Plus, Tetris Effect: Connected czy też FEZ.

 

 

Zapowiedzi gier na 2022 rok

Także i przyszły rok obfitować będzie w wiele ciekawych produkcji, które już teraz zostały oficjalnie zapowiedziane. Wśród tytułów, na które najbardziej czekamy, wymienić możemy: Sequel Zelda: BOTW, Splatoon 3, Bayonetta 3. Kirby and the Forgotten Land, Pokemon Legends: Arceus, Mario + Rabbids: The Spark of Hope. Zachęcamy do sprawdzenia naszego artykułu z najbardziej wyczekiwanymi premierami. Oczywiście jesteśmy niemal pewni, że w przeciągu całego przyszłego roku zarówno Nintendo, jak i wydawcy third-party niejednokrotnie nas zaskoczą kolejnymi świetnymi grami, które zadebiutują na Nintendo Switch w 2022 roku.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *