NewsRecenzja
NewsArtykuł

Auto Chess dostępne na Switchu w następnym roku

Switch jako konsola, ma w swoim repertuarze wiele typów gier….

30 września 2019

Switch jako konsola, ma w swoim repertuarze wiele typów gier. Strategie, FPS, nawet można znaleźć parę gier typu MOBA. A czy słyszeliście o całkiem popularnych ostatnio automatycznych szachach? Jeżeli nie, to niedługo będzie mieć okazje się z nimi zapoznać na waszych konsolach!

Auto Chess jest najmniejszą z 3 gier(pozostałe dwie to LoL-owe Teamfight Tactics oraz z stajni Valve Dota Underlords), które szybko podzieliły między sobą rynek tego nowego gatunku. Jak sama nazwa wskazuje, grę można porównać do szachów. Kupujemy pionki, które są konkretnymi postaciami, wzmacniamy je, i próbujemy wygrać z innymi graczami, którzy wykonują te same czynności. Wynik walki zależy od naszych kompozycji, ułożenia postaci, czy utworzonych przez nas synergii. Easy to play, hard to master.

Automatyczne szachy to idealny rodzaj gier dla dotykowego ekranu Switcha. Czy po premierze pierwszej gry z wielkiej trójki będziemy się mogli spodziewać, że reszta gier dołączy na Switcha? Przekonamy sie za rok!


Redaktor

Witam uprzejmie

Miłośnik planszówek (Munchkin!), Magic The Gathering i - o dziwo - geografii. Studiuje klimatologię, z którą prawdopodobnie wiąże przyszłość. Switcha posiada od stycznia 2019, na którym uwielbia grać w gry od Nintendo oraz indyki, w których króluje typ roguelike.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *