Overwatch 2 Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Blizzcon 2019: Overwatch 2 trafi na Nintendo Switch! A co z Diablo IV ?

Rozwinięcie wcześniejszego newsa    Po tygodniach spekulacji ze strony fanów…

2 listopada 2019

Rozwinięcie wcześniejszego newsa 

 

Po tygodniach spekulacji ze strony fanów i plotek krążących po Internecie można to powiedzieć głośno – Overwatch 2 nadchodzi. Blizzard podczas dzisiejszego Blizzcon 2019 w końcu ogłosił tworzenie sequelu jednej z najbardziej popularnych gier w swoim portfolio. Potwierdzone zostało również to, że Overwatch 2 zostanie wydany również na Nintendo Switch!

 

Podczas prezentacji Overwatch 2 wersja na Nintendo Switch nie była taka pewne. Dopiero podczas panelu po głównym evencie BlizzCon, reżyser Jeff Kaplan potwierdził, że Overwatch 2 planowany jest także na Switcha. Wcześniej sugerował to także press-kit reklamującym grę.

 

Overwatch 2 Nintendo Switch Press Kit

 

Główną nowością pomiędzy Overwatch i Overwatch 2 jest tryb PvE. Overwatch 2 będzie posiadał dwa tryby PvE: Story i Hero. W trybie fabularnym będziesz mógł grać z przyjaciółmi we wcześniej ustalonym zespole bohaterów w skryptowych misjach, które będą napędzały fabułę Overwatch 2. Całość będzie rozszerzana o historie postaci, w tym misje fabularne. Tymczasem tryb Hero stawia Twoją drużynę w misjach nastawionych na główny cel – wszystkie z nich mają być powtarzane z przyjaciółmi, aby móc awansować postacie i odblokowywać nowe umiejętności.

Overwatch 2 otrzyma także zupełnie nowy podstawowy tryb gry PvP o nazwie Push. Aby upewnić się, że nikt nie zostanie pominięty przez Blizzard, gracze Overwatch będą mogli grać w rywalizacji PvP z graczami Overwatch 2. „Obecni gracze Overwatch będą walczyć ramię w ramię z graczami Overwatch 2 w trybie wieloosobowym PvP; będą też mogli grać z nowymi bohaterami i na mapach Overwatch 2” – powiedział Jeff Kaplan. Jest to opisywane jako „wspólne środowisko wieloosobowe”, w którym żaden gracz nie pozostanie w tyle. Z kolei dzięki oficjalnej stronie gry dowiadujemy się, że: „Twoje osiągnięcia i kolekcje łupów zostaną przeniesione do Overwatch 2. Oznacza to, że zachowasz swoje skórki, ikony graczy, spraye, emotikony i inne” 

Zaprezentowany został również pierwszy nowy bohater – Sojourn. Do gry dołączy o wiele więcej postaci, które będą stopniowo wprowadzane do rozgrywki. Obecni bohaterowie otrzymają nowe modele postaci, a interfejs użytkownika zostanie odświeżony. Blizzard zaprezentował także nową mapę opartą na kanadyjskim mieście Toronto.

 

Overwatch 2 nie ma jeszcze daty premiery, ale Blizzard potwierdził, że będzie dostępny na PC, PS4, Xbox One i Nintendo Switch. Wraz z zapowiedzią otrzymaliśmy dwa video prezentujące ten tytuł w akcji:

 

 

 

Czy Diablo IV trafi na Nintendo Switch ?!

 

Po latach spekulacji Diablo 4 zostało wreszcie ogłoszone przez Blizzard podczas BlizzCon 2019. Diablo IV zostało zapowiedziane oficjalnie tylko na PS4, Xbox One i PC. Żadne słowo nie zostało wypowiedziane o wydaniu na Nintendo Switch. Nie powinniśmy jednak przekreślać takiej możliwości, mając w pamięci wersję Diablo 3 na Switcha. Warte odnotowania jest także ścisła współpraca pomiędzy na lini Blizzard – Nintendo. Nadzieja umiera ostatnia…

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *