Dying Light Platinum Edition Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dying Light Platinum Edition w cyfrowej wersji zbanowane w Europie!

Dying Light: Platinum Edition oficjalnie ukazało się na Nintendo Switch,…

19 października 2021

Dying Light: Platinum Edition oficjalnie ukazało się na Nintendo Switch, ale europejscy graczy nie mogą jej kupić w cyfrowej wersji poprzez sklep eShop. Wszystko przez zakaz pochodzący z Niemiec, który blokuje dostęp do gry w cyfrowej wersji.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem Dying Light: Platinum Edition na Switcha poprzez sklep eShop zapewne zauważyłeś, że tytuł do dnia dzisiejszego nie pojawił się w jego ofercie. Jak się okazuje wszystko przez oficjalny ban wydany przez Niemiecki Urząd zajmujący się oceną gier, który automatycznie zablokował dostęp do cyfrowej gry Techlandu zarówno w całej Europie, jak i Australii i Oceanii. Wszystko przez to, że europejski sklep eShop jest zarejestrowany u naszych zachodnich sąsiadów.

Techland za pośrednictwem kanału Reddit udostępnił oficjalne oświadczenie w tej sprawie, sugerując, że pracuje nad jak najszybszym rozwiązaniem problemu z dystrybucją cyfrowej wersji Dying Light na Switcha.

 

Jeżeli chodzi o wersję cyfrową (Dying Light Platinum Edition dop. redakcja), to ze względu na charakter zawartości, cyfrowa wersja gry jest obecnie zakazana w Niemczech, gdzie europejski e-Shop jest oficjalnie zarejestrowany. Uniemożliwia to oficjalną dystrybucję gry w krajach europejskich, a także w Australii i Nowej Zelandii. Obecnie pracujemy z naszym partnerem i lokalnymi władzami nad usunięciem bana tak szybko jak to możliwe. Gra jest dostępna cyfrowo w USA i Azji, a wersję fizyczną kupicie na całym świecie (z wyjątkiem Niemiec).

 

Dying Light: Platinum Edition jest od dzisiejszego dnia dostępne na Nintendo Switch, jednak na chwilę obecną można ją oficjalnie zakupić wyłącznie w pudełkowej wersji, która dostępna jest w ofertach wielu krajowych sklepów. Jeśli jednak bardzo zależy Ci na cyfrowym wydaniu, to możliwe jest zakupienie gry w jednym z poniższych krajów w sklepie eShop poprzez przelogowanie się na odpowiedni region:

  • Stany Zjednoczone
  • Kanada
  • Meksyk
  • Brazylia
  • Japonia


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *