NewsRecenzja
NewsArtykuł

EarthBound oraz EarthBound Beginnings od dzisiaj dostępne w usłudze Nintendo Switch Online

Kultowe klasyki EarthBound i EarthBound: Beginnings od teraz są dostępne…

10 lutego 2022

Kultowe klasyki EarthBound i EarthBound: Beginnings od teraz są dostępne dla abonentów Nintendo Switch Online! Obie gry zostaną dodane do biblioteki NES i SNES co zostało potwierdzone podczas prezentacji Nintendo Direct.

 

 

EarthBound i EarthBound Beginnings – po raz pierwszy wydane jako Mother i Mother 2 w Japonii  pojawią się po raz pierwszy na Nintendo Switch. Wszystkie gry z serii zostały napisane i wyreżyserowane przez uznanego japońskiego pisarza Shigesato Itoi. Od dawna należą do najbardziej charakterystycznych i lubianych gier jRPG, które znalazły tysiące fanów na całym świecie.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni z grami Earthbound/Mother w Japonii seria nosi nazwę „Mother”, gdzie od 1989 roku ukazały się trzy wydania. Druga gra, Mother 2, była pierwszą wypuszczoną w Ameryce Północnej, gdzie nadano jej nazwę Earthbound. W 2006 roku Nintendo wydało trzecią część serii pt. Mother 3 na GameBoy Advance, jednak ta gra nigdy nie otrzymała lokalizacji w Europie oraz Ameryce Północnej. Jako ciekawostkę dodamy, że główny bohater EarthBound o imieniu Ness jest jednym z wojowników dostępnych w hitowej bijatyce Super Smash Bros. Ultimate.

 

Po ogłoszeniu EarthBound i EarthBound Beginnings na Switcha, wydaje się możliwy na tej platformie się również port i lokalizacja Mother 3. Jeśli tak, oznaczałoby to, że po raz pierwszy wszystkie gry byłyby dostępne na jednej konsoli Nintendo.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *