Nintendo 64 Nintendo Switch Online
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Gry z N64 na Nintendo Switch nie działają jak powinny. Gracze zgłaszają problemy z działaniem dodatku

Subskrypcja Nintendo Switch Online + Expansion Pack wprowadzająca na Nintendo…

27 października 2021

Subskrypcja Nintendo Switch Online + Expansion Pack wprowadzająca na Nintendo Switch gry z N64 oraz Sega Genesis jest już dostępna od wczoraj, jednak nie wszystko działa tak jak powinno. Wielu graczy, którzy uaktualnili swoje subskrypcje, aby uzyskać dostęp do nowego dodatku Expansion Pack, są zdenerwowani wydajnością gier Nintendo 64 i głośno o tym mówią m.in. na Twitterze. Zgłaszane są problemy z opóźnieniem wejścia, opóźnieniami dźwięku, problemami z szybkością klatek i nieprawidłowym układem kontrolera.

Nowy zestaw dziewięciu gier z konsoli Nintendo 64 został udostępniony wraz z najnowszą aktualizacją systemu Nintendo Switch, ale ich premiera mogłaby, delikatnie mówiąc, przebiegać nieco lepiej. Jeden z najbardziej rażących problemów pojawia się w Mario Kart 64, który wielokrotnie wyświetla komunikat ostrzegawczy, że nie będzie w stanie zapisać danych o „duchach” bez kontrolera Nintendo 64 dostępnego dla subskrybentów NSO.

Wiele mówi się także o problemie z mapowaniem przycisków. Jeśli będziesz używał Joy-Conów do grania w gry N64 odkryjesz, że przyciski „C” z oryginalnego kontrolara N64 zostały zmapowane na prawy drążek analogowy, przycisk Z jest pod ZL na Switchu, a przyciski B i A to B i A na Switchu. To ostatnie może brzmieć normalnie, ale B i A są w kompletnie innych pozycjach na Switchu niż na N64. Sprawa nie byłaby tak głośna, gdyby Nintendo udostępniło w aplikacji manualne mapowanie „zepsutych” przycisków. A nie udostępniło.

W sieci mocno obrywa się również The Legend of Zelda: Ocarina of Time, czyli jednej z najbardziej popularnych gier z kolekcji N64. Wersja z Nintendo Switch Online nie wygląda tak samo w porównaniu do poprzednich wersji, z wieloma różnicami na niekorzyść edycji z Nintendo Switch Online + Expansion Pack. Mgła, odległości rysowania i tekstury wody są gorsze w wersji na Switcha niż w oryginalnej edycji z Nintendo 64, czy nawet z Virtual Console na Wii/WiiU.

 

Przeciwności z działaniem gier z Nintendo 64 na Switcha jest znacznie więcej. Gracze napotkają na kolejne problemy związane ze spadkami liczby klatek na sekundę, lagami, kompletne zawieszenia gry, spóźnionym dźwiękiem względem rozgrywki, czy opóźnienia i brak stabilności podczas gry online.

 

Fani mają nadzieję, że Nintendo rozwiąże większość z problemów z dodatkiem Expansion Pack opisanych powyżej w przyszłych aktualizacjach, jednak firma jeszcze oficjalnie się nie odniosła do zgłaszanych problemów.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *