LEGO The Legend of Zelda Great Deku Tree
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Hyrule w klockach: Wielke Drzewo Deku z The Legend of Zelda teraz w ofercie LEGO

Po długim oczekiwaniu, które sprawiło, że serca fanów The Legend…

28 maja 2024

Po długim oczekiwaniu, które sprawiło, że serca fanów The Legend of Zelda i miłośników LEGO biły szybciej, Nintendo oficjalnie ujawniło detale na temat najnowszej odsłony w swojej współpracy z duńskim gigantem konstrukcyjnych zabawek. To właśnie zestaw inspirowany kultowym Wielkim Drzewem Deku stanie się najnowszym dodatkiem do rosnącej kolekcji LEGO nawiązującej do światów stworzonych przez Nintendo.

 

 

Zestaw będzie szczególnie wyjątkowy z kilku powodów. Po pierwsze, oferuje on możliwość zbudowania dwóch wersji Drzewa Deku — wymarzonej dla fanów pełnych nostalgii za Ocarina of Time, oraz drugiej, inspirowanej światem przedstawionym w grze Breath of the Wild. Wersja z Breath of the Wild zawierać będzie figurkę Hestu, mały garnek gotujący w samym wnętrzu drzewa oraz Koroka na jego szczycie. Natomiast przy projektowaniu opartym na Ocarina of Time, użytkownicy mogą oddać się budowie domku na drzewie Linka z Lasu Korok, z sympatyczną Nawim usadowioną na balkonie.

Co więcej, zestaw uzupełnią cztery minifigurki: klasyczny Link, młody Link, Link oraz Księżniczka Zelda z Breath of the Wild. Zelda będzie przy tym wyposażona w tablicę Sheikah, natomiast Link w Master Sword oraz tarcze. Dodatkowo, znalazło się tu miejsce dla Ocariny – czyniąc zestaw jeszcze bardziej pożądanym przez fanów serii.

W skład zestawu wchodzi łącznie 2500 klocków, a jego cena została ustalona na 300 euro. Dla tych, którzy już teraz nie mogą się doczekać, by przenieść cząstkę Hyrule do własnego domu, LEGO umożliwia dokonanie przedpremierowego zamówienia. Premiera zestawu zaplanowana jest na 1 września tego roku, a firma nałożyła limit trzech zestawów na gospodarstwo domowe, aby zagwarantować sprawiedliwy dostęp dla jak największej liczby fanów.

Zapowiedź zestawu The Legend of Zelda dołącza do innych inspirowanych Nintendo kolekcji LEGO, które już wcześniej oczarowały serca fanów, w tym zestawów Mario i Animal Crossing. LEGO zapowiada również, że w przyszłym roku pojawi się zestaw Super Mario Kart, a już w sierpniu fani Animal Crossing będą mogli cieszyć się zestawem z KK Sliderem.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *