NewsRecenzja
NewsArtykuł

Kultowy survival horror w nowej odsłonie – „The Thing: Remastered” zmierza na Nintendo Switch w 2024

Podczas wczorajszego Summer Game Fest, z entuzjazmem ogłoszono, że kultowy…

8 czerwca 2024

Podczas wczorajszego Summer Game Fest, z entuzjazmem ogłoszono, że kultowy horror z 2002 roku, będący trzecioosobową strzelanką o tematyce survival horror, inspirowaną filmem „The Thing” z 1982 roku wytwórni Universal Pictures, powróci w zremasterowanej wersji na Nintendo Switch. Nightdive Studios z dumą przedstawiło swoje starania nad odtworzeniem tej ikonicznej gry, wykorzystując silnik KEX do zwiększenia rozdzielczości i częstotliwości klatek, a także ulepszenia modeli postaci, tekstur oraz animacji dzięki zaawansowanemu renderowaniu 3D, co pozwoli na ulepszoną grafikę oraz efekty atmosferyczne.

 

 

W „The Thing: Remastered”, gracze wcielą się w rolę kapitana J.F. Blake’a, który stoi na czele elitarnego zespołu ratunkowego sił specjalnych armii Stanów Zjednoczonych wysłanego, by zbadać przerażające wydarzenia, które miały miejsce w oryginalnym filmie. Skazani na odizolowanie w lodowej pustkowi Arktyki i zagrożeni zarażeniem przez przerażającą istotę, Blake i jego zespół muszą stawić czoła nie tylko potworom, ale także rosnącej paranoi wśród członków drużyny.

Kluczowe cechy gry:

  • Powrót do U.S. Outpost #31: Kontynuuj historię z „The Thing” i staw czoła przerażającym potworom.
  • „Kto tam?”: Dowódź oddziałem składającym się z do czterech postaci z klas żołnierza, medyka i inżyniera przez 11 poziomów pełnych strachu.
  • Najcieplejsze miejsce do ukrycia: Bądź czujny, ponieważ w twoim oddziale kryje się coś więcej, niż się wydaje. Koszmarny obcy może ukrywać się w jednym z twoich towarzyszy
  • Kontroluj strach: Zdobywaj zaufanie swojego zespołu i minimalizuj ich poziom lęku, aby nie stali się nieposłuszni lub co gorsza, nie ulegli paranoi.
  • Najwyższy poziom kosmicznego terroru: Ulepszone modele, tekstury i animacje, a także zaawansowane efekty świetlne i atmosferyczne.

 

Larry Kuperman z Nightdive Studios wyraził swoje emocje związane z ogłoszeniem: „Wielu z nas w Nightdive Studios to zagorzali fani gatunku horroru, więc była to dla nas niezwykła przyjemność móc pracować w świecie kultowego „The Thing”. Film z 1982 roku jest arcydziełem i naprawdę jednym z najważniejszych dzieł w gatunku horroru. Z „The Thing: Remastered” czcimy to dziedzictwo i niesamowitą grę Computer Artworks, inspirowaną historią, która dodatkowo rozszerza mitologię.”

 

Oczekiwanie na „The Thing: Remastered” na pewno jest ekscytującym dodatkiem do kolekcji gier na Nintendo Switch dla fanów horrorów.


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *