Xenoblade Chronicles Definitive Edition Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Monolith Soft jest skupione na kontynuowaniu marki Xenoblade Chronicles

Japońskie studio Monolith Soft znane jest w szczególności z kapitalnej…

9 czerwca 2020

Japońskie studio Monolith Soft znane jest w szczególności z kapitalnej serii jrpg Xenoblade Chronicles. Na konsolę Nintendo Switch otrzymaliśmy już trzy gry z tej serii – Xenoblade Chronicles 2, dodatek Torna – The Golden Country oraz dopiero co wydany remaster Xenoblade Chronicles: Definitive Edition. Jak właśnie się dowiedzieliśmy, Monolith Soft w szczególności skupia się na kontynuacji swojego flagowego projektu, ale nie ukrywa, że z wielką chęcią wzięło by na barki jakiś mniejszy projekt.

 

W ostatnim wywiadzie dla Vandala, szef studia i twórca serii Xenoblade, Tetsuya Takahashi odpowiedział na pytanie o przyszłe projekty Monolith Soft:

 

Z punktu widzenia zwiększenia różnorodności Monolith Soft chciałbym wykonać projekt na mniejszą skalę, jeśli nadarzy się okazja. Jednak aktualnie uważam, że powinniśmy skupić się na zwiększeniu wartości marki, którą stworzyliśmy dzięki sadze Xenoblade Chronicles.

 

Z powyższego komentarza wynika, że kluczem do rozwoju studia jest kolejna gra Xenoblade Chronicles co może oznaczać rozpoczęte prace nad kolejną produkcją z serii. Jednak z wielką przyjemnością sprawdzilibyśmy jak ta zgrana ekipa twórców gier sprawdziła by się przy pomniejszym projekcie.

 

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *