Najlepsze akcesoria Nintendo Switch OLED
PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Najlepsze akcesoria dla Nintendo Switch model OLED

Kilka tygodni temu na rynku pojawiła się nowa wersja Nintedno…

6 listopada 2021

Kilka tygodni temu na rynku pojawiła się nowa wersja Nintedno Switch, która zaopatrzona została w 7-calowy ekran wykonany w technologii OLED. Sam ten fakt spotkał się z różnym odbiorem ze strony fanów. Jednym spodobał się zupełnie nowy ekran, inni bardziej czekali na wersję PRO. Nie da się jednak ukryć, że OLED mimo dość wysokiej ceny, znajdzie nabywców. Już teraz można zatem zastanowić się nad kupnem ciekawych akcesoriów do nowej konsoli. Tu jednak pojawia się problem. Otóż OLED to nowy model, więc jeszcze minie trochę czasu, zanim w sklepach pojawi się sporo oficjalnych i nieoficjalnych dodatków.

Warto jednak wiedzieć, że konsola jest częściowo kompatybilna z niektórymi akcesoriami z modelów Nintendo Switch V1/V2. Możemy zatem kupić inne Joy-Cony, kontrolery, zestawy słuchawkowe. Na chwilę obecną powstało już kilka produktów, które zostały stworzone pod Switcha model OLED. Właśnie im w pierwszej kolejności chcielibyśmy się przyjrzeć.

 

Oficjalne Etui NINTENDO Switch OLED + Szkło

Doskonale wiemy, jak bardzo ważna jest ochrona urządzenia. Wystarczy tylko włożyć Switcha OLED do torby czy plecaka, gdzie inne przedmioty mogą zarysować obudowę, wyświetlacz. Warto zatem zadbać o odpowiednie przechowywanie konsoli. Stworzono już oficjalne etui od Nintendo, w którym możemy na co dzień przechowywać swoją mobilną konsolę. Przyda się ono zwłaszcza na wyjazdy czy po prostu podczas transportu Nintendo Switch OLED w plecaku, torbie. W zestawie znajduje się również folia ochronna na ekran konsoli. Z pomocą takiego elementu zabezpieczymy ekran przed rysami, uszkodzeniami. Folia nie wpływa na funkcjonalność konsoli. Zestaw taki jest już dostępny w popularnych marketach z elektroniką w cenie nieco ponad 100 złotych.

 

 

 

NeoGrip Skull & Co

NeoGrip Skull&Co Nintendo Switch OLED

W cenie 20 dolarów możemy zamówić dla siebie jeden z pierwszych gripów dla Nintendo Switch OLED. Dla wielu osób może być on niezwykle pomocny, tym bardziej że konsola OLED jest nieco cięższa od standardowej wersji. NeoGrip Skull & Co zaprojektowany został zarówno dla Nintendo Switch OLED, jak i wersji V1 oraz V2. W składzie zestawu znajdują się 3 wzory wymiennych uchwytów, pasujące do każdego rozmiaru dłoni. Mowa o Snap, Trigger i Plus Gripie. Ponadto możemy liczyć na dostęp do specjalnej podpórki, która nie blokuje gniazda karty, otworów wentylacyjnych, jak i przycisków na konsoli. Ta ergonomiczna konstrukcja umożliwia godziny gry bez zmęczenia dla naszych dłoni i palców. Całość została wykonana z twardego plastiku, co wpływa na jej wytrzymałość.

Ps. NeoGrip Skull & Co dla Switcha OLED oficjalnie nie jest „dockable”, jednak ostrożnie można go wsadzić do stacji dokującej.Nie rekomendujemy tego jednak, bo możliwe jest, że grip lub dock mogą ulec lekkiemu uszkodzeniu/zarysowaniu.

 

 

Skull & Co GripCase OLED

Firma Skull&Co właśnie ogłosiła kolejny model gripa, który będzie oficjalnie DOCK-FRIENDLY ze stacją dokującą Nintendo Switch OLED. Zamówienia przedpremierowe są już dostępne na stronie producenta, a wysyłka towaru ma rozpocząć się na początku grudnia.

 

ZenGrip Pro OLED

Możemy również skusić się na ZenGrip Pro OLED. Jest to produkt, który dopiero wchodzi na rynek, więc można go zamówić w preorderze, jednak wysyłka nastąpi dopiero w połowie listopada. Nowy ZenGrip Pro trzeciej generacji kompatybilny jest zarówno z modelem OLED, jak i oryginalnym Switchem. Wprowadzono w nim innowacyjną technologię True Free Float, która chroni konsolę przed zarysowaniami i poprawia przepływ powietrza, aby konsola za bardzo nie przegrzewała się. Dostępny jest on w kolorze białym oraz BeatEmUps Limited Edition. W przedsprzedaży kosztuje on 29.99 dolarów, jednak warto mieć na uwadze, że drugie tyle zapłacimy za przesyłkę do Polski, więc koszt zakupu wynosi ponad 60 dolarów.

Oczywiście jak na rynku będą pojawiać się nowe akcesoria na Switch OLED, to będziemy o nich na bieżąco informować.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *