Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo pokazało „Switch 2” za zamkniętymi drzwiami na Gamescom

Firma Nintendo pokazała swoją kolejną konsolę, potocznie zwaną “Switch 2”,…

7 września 2023

Firma Nintendo pokazała swoją kolejną konsolę, potocznie zwaną “Switch 2”, za zamkniętymi drzwiami podczas targów Gamescom. Donoszą o tym serwisy Eurogamer oddać VGC powołując się na swoje źródła!

 

Jak podaje Eurogamer, niektórzy deweloperzy mieli okazję zobaczyć wersje demonstracyjne konsoli i jak gry działają na niej. Wszystko odbyło się za zamkniętymi drzwiami podczas dopiero co zakończonych targów Gamescom w Kolonii.

Wśród pokazanych wersji demonstracyjnych miał zostać zaprezentowany ulepszony wariant gry Zelda: Breath of the Wild, który został zaprojektowany do działania na bardziej zaawansowanym sprzęcie prezentując ten wielki hit Nintendo w nieporównywalnie lepszej jakości. Obydwa portale podkreślają jednak, że nic nie wskazuje na to, aby tytuł doczekał się reedycji.

VGC z kolei donosi, że Nintendo pokazało także znane wcześniej demo technologiczne The Matrix Awakens działające na Unreal Engine 5 odpalone na nowej konsoli Big N. Wcześniej demo to zostało udostępnione na PS5 oraz Xbox Series X.

Serwis VGC donosił już w lipcu 2023 roku, że nowa konsola Nintendo jest planowana na rok 2024 i będzie zawierać ekran LCD zamiast OLED oraz nadal obsługiwać sloty na karty do gier 1.

Według najnowszych informacji Nintendo Switch 2 ma zapewnić poziom grafiki porównywalny do PlayStation 5 i Xboksa Series X 2. Nowa konsola ma wspierać technologię skalowania DLSS od firmy Nvidia z włączoną funkcją zaawansowanego śledzenia promieni.

Jeśli plotki okażą się prawdą to nowy sprzęt Nintendo ma zadebiutować do końca 2024 roku. Japońska korporacja pracuje nad tym by przygotować mocny line-up swoich tytułów, jak i gier od zewnętrznych wydawców.

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *