Nintendo Switch OLED problem z dostępnością na premierę
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo Switch OLED – Sklepy informują klientów o ograniczonej ilości konsol na premierę

Złożyłeś zamówienie przedpremierowe na Nintendo Switch OLED i już z…

2 października 2021

Złożyłeś zamówienie przedpremierowe na Nintendo Switch OLED i już z wypiekami na twarzy oczekujesz na jej odbiór 8 października? Weź sobie na wstrzymanie, bo pierwsze sklepy zaczynają odzywać się do klientów, że otrzymały mniej konsol od dystrybutora, niż oczekiwano na premierę. Oznacza to, że część graczy będzie musiała poczekać na swój sprzęt dłużej, lub anulować swoje zamówienia i poszukać szczęścia u innego sprzedawcy.

 

Wiadomości, które krążą w sieci nie są zbyt optymistycznie dla osób czekających na swój egzemplarz Nintendo Switch model OLED. Jako pierwszy o problemach z dostawą poinformował swoich klientów sklep Ultima, który wysłał im następującą wiadomość:

Szanowni Państwo,
 
Kontaktujemy się z Państwem, aby z przykrością poinformować, że polski dystrybutor trzeci raz ograniczył liczbę Nintendo Switch OLED na dzień premiery. W związku z zaistniałą sytuacją możemy realizować zamówienia aż do końca tego roku.
 
Bardzo prosimy o odpowiedź, czy zechcą Państwo zaczekać na swój egzemplarz czy może anulować zamówienie.

 

Osobiście po takiej marce jak Ultima spodziewałbym się trochę bardziej doprecyzowanej wiadomości do swoich klientów. Nie ma tutaj żadnej informacji odnośnie tego o ile dłużej konsumenci decydujący się na rezerwację konsoli w późniejszym terminie muszą zaczekać. Albo czekasz nie wiadomo ile, albo anuluj swoje zamówienie. Trochę słabo…

 

Kolejnym sklepem informującym osoby, które kupiły OLED o potencjalnych problemach z dostawą jest sklep Morele.net. W oświadczeniu informują oni, że ilość konsol otrzymana od dystrybutora — ConQuest entertainment jest znacznie ograniczona, niż początkowo zakładano. Wygląda to trochę lepiej niż w Ultimie, ponieważ dział obsługi klienta tego sklepu podjął bezpośredni kontakt z klientami w celu omówienia sytuacji.

Sklep morele.net również otrzymał od dystrybutora ograniczoną liczbę konsol Nintendo Switch OLED, dlatego w dniu premiery nie będziemy w stanie zrealizować wszystkich zamówień. Nasz Dział Obsługi Klienta skontaktował się już z osobami, które złożyły zamówienie, aby poinformować je o możliwych opóźnieniach.

 

Podobne problemy ma sklep Suzi Games, znane w szczególności ze sprzedaży gier i konsol w serwisie Allegro. Jest to trzeci sklep, który poinformował osoby z pre-orderem na Nintendo Switch OLED o problemach z dostawami. Jednak ich podejście do sprawy zasługuje na gromkie oklaski! Sprawdźcie sami, jaką wiadomość wysyłali do klientów, dla których nie wystarczy OLED’ów w premierowym rozdaniu:

 

Witamy,
 
w związku z faktem, iż Nintendo Polska (dystrybutor) podzielił dostawy na premierę konsoli Nintendo Switch OLED przekazujemy Państwu poniższe informacje.
 
– na premierę 08.10 otrzymamy ograniczoną ilość (zarówno wersji White jaki Red&Blue), którą musimy przekazać pierwszym klientom zamawiającym w preorderze,
– dla Państwa realizacja zamówienia będzie możliwa z dostawy późniejszej ok.18-19.10 czyli u Państwa przesyłka byłaby w dniach 20-21.10 – plus rekompensata za opóźnienie o której informujemy poniżej,
 
W związku z powyższym możecie Państwo :
 
– zrezygnować z zamówienia i wystąpić o zwrot środków – z naszej strony jako rekompensatę przekażemy kody rabatowe
 
– kontynuować preorder i otrzymać zamówienie w terminie późniejszym oraz otrzymać rekompensatę zgodnie z poniższymi informacjami.
 
Rekompensaty :
 
– w przypadku anulowania zamówienia preorder – kod rabatowy 30zł na produkty z naszej oferty
– w przypadku realizacji zamówienia z opóźnionym terminem jedna z poniższych gier gratis do zamówienia :
 
Switch Mario Golf
Switch Sonic Colours Ultimate
Switch Super Monkey Ball Banana Mania
Switch King’s Bounty II
Switch Oddworld Collection
Switch NBA2k22
Switch DOOM Slayers Collection 2021

 

Można ? Można! Po pierwsze, osoby, które zdecydują się zaczekać na Nintendo Switch OLED trochę dłużej niż i nie anulują zamówienia w Suzi Games, otrzymają jedną grę do wyboru ZA DARMO. A nie są to jakieś „śmieszne”gierki”, tylko naprawdę dobre tytuły kosztujące od 150 do 200 zł. Firma dokładnie informuje, kiedy dany klient może spodziewać się swojego egzemplarza konsoli. Jeśli zdecydujesz się jednak na anulowanie zamówienia, to w ramach rekompensaty otrzymasz kod rabatowy na -30 zł. Naprawdę wzorowa obsługa klienta.

 

Z kolei rzecznik elektromarketów Media Expert uspokaja kupujących, twierdząc, że wszystkie zamówienia zostaną zrealizowane w terminie i nie spodziewają się żadnych problemów z wysyłką zakupionych Nintendo Switch OLED:

 

Na tę chwilę mogę potwierdzić, że zrealizujemy w 100 proc. wszystkie dotychczasowe zamówienia z terminem dostawy na dzień premiery, czyli 8 października 2021 r.
Przedsprzedaż urządzeń będzie trwała do chwili wyczerpania ich dostępności.

 

Do premiery Nintendo Switch OLED pozostał jeszcze niecały tydzień. Śmiemy twierdzić, że na początku przyszłego tygodnia kolejne sklepy mogą informować osoby, które złożyły zamówienie na nowy model Switcha o problemach związanych z dostawą i potencjalnym przełożeniu wysyłki na dalszą, nieokreśloną przyszłość. W tej sytuacji wydaje się, że kupienie nowego modelu Nintendo Switch w najbliższych miesiącach może być naprawdę trudne!

Artykuł będzie na bieżąco aktualizowany o kolejne informacje dotyczące dostawy i dostępności Nintendo Switch OLED w polskich sklepach.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *