PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Nintendo Switch Pro Controller, najlepszy pad na Switcha ?

Nintendo Switch to z pewnością niezwykle oryginalny sprzęt, dzięki któremu…

31 października 2018

Nintendo Switch to z pewnością niezwykle oryginalny sprzęt, dzięki któremu możemy cieszyć się z kilku trybów rozgrywki. Myśląc o uniwersalności, firma Nintendo do swej najnowszej konsoli dodała innowacyjne Joy-Cony, czyli specjalne, małe kontrolery, które można wykorzystywać zarówno w czasie rozgrywki mobilnej jak i stacjonarnej. Jednak z myślą o graczach ceniących sobie klasyczne konsole, na rynek wprowadzony został jednocześnie specjalny kontroler.

 

 

Pro Controller jak się prezentuje ?

 

Urządzeniem, o którym bowiem mowa, jest Pro Controller. Jest to element swą funkcjonalnością oraz wyglądem nawiązujący do padów, które znamy choćby z Xboxa. Mamy tutaj do czynienia z modelem bezprzewodowym, który dedykowany jest w szczególności trybowi stacjonarnemu TV. Nintendo Switch Pro Controller już od samego początku zaskakuje pozytywnie swym wyglądem jak i jakością wykonania. Nie bez powodu wspomnieliśmy o produkcie Microsoftu, albowiem Pro Controller w wielu aspektach wygląda niczym jego klon.

 

Nintendo zaopatrzyło go w zestaw przycisków, który jest prawie identyczny jak tych z Xboksa. Z lewej i prawej strony umieszczono drążek analogowy, natomiast między nimi znajduje się D-pad, czyli popularny krzyżak. Powyżej spotkamy charakterystyczne przyciski X/A/Y/B, przyciski plus i minus, home oraz screenshot. Na górze Pro Controllera zetniemy się z podwójnymi bumperami L i R. Z racji specyficznej budowy produkt Nintendo powinien bardziej przypaść do gustu użytkownikom Xboxa niż PS4, choć nie jest trudny do opanowania.

 

 

Wymiary i wyglad pada

Jeśli spojrzymy na wymiary, to Pro Controller jest odrobinę mniejszy od pada do Xboxa. Jego wymiary to 6,5 na 15,7 i 15,4 cm. W ten oto sposób kontroler ten pewnie leży w dłoni, nie jest zbyt ciężki i może być z powodzeniem wykorzystywany przez młodszych jak i starszych użytkowników. Na uwagę zasługuje tu także samo wykonanie, gdyż w większości model ten został stworzony z wysokiej jakości plastiku. W wielu miejscach jest on odrobinę przezroczysty, przez co możemy zajrzeć do wnętrza kontrolera. Sprzedawany jest zazwyczaj w czarnej kolorystyce, aczkolwiek gracze mogą dokupić specjalne naklejki, z których pomocą możliwa jest zmiana designu.

 

Ogromnym, jeśli nie najważniejszym atutem nowego kontrolera jest pojemna bateria. Średni czas pracy przy pełnym ładowaniu wynosi aż 40 godzin! Dzięki temu nie trzeba kłopotać się ciągłym ładowaniem baterii. Niemniej jednak w trybie stacjonarnym zawsze możemy po zakończonej grze podłączyć kontroler do portu USB-C. Ponieważ urządzenie łączy się z konsolą za pośrednictwem technologii Bluetooth, istnieje także opcja jego wykorzystania na komputerach, co z pewnością wpływa na jego atrakcyjność wśród graczy.

 

 

Podsumowanie

Nintendo Switch Pro Controller dzięki rozmieszczeniu przycisków funkcjonalnych jest niezwykle uniwersalnym urządzeniem. Jego D-pad w szczególności dobrze będzie się sprawować w bijatykach i platformówkach, podczas gdy żyroskopy wydatnie wpływają na celność w grach akcji i typu FPS. Wzorem innych modeli na rynku, zaopatrzony został w system wibracji. Jak mówi sama jego nazwa, będzie on idealnym rozwiązaniem dla Pro graczy, którzy wymagają czegoś więcej od konsoli. Jego cena nie różni się zbytnio od tego, co musimy zapłacić w przypadku PS4 czy Xboxa One.


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *