Nintendo uczy w jaki sposób dezynfekować swojego Switcha i Joy-cony

W dobie epidemii temat dezynfekcji różnych urządzeń stał się bardzo…

29 listopada 2020

W dobie epidemii temat dezynfekcji różnych urządzeń stał się bardzo aktualny, w związku z czym i Nintendo postanowiło dorzucić swoje trzy grosze do tematu, aby uświadomić użytkownika, w jaki sposób może usunąć drobnoustroje, a jednocześnie nie zniszczyć sprzętu.

 

Nintendo sugeruje, aby do dezynfekcji swojej hybrydowej konsoli stosować środki na bazie alkoholu. Jak zostało wyjaśnione na anglojęzycznej stronie ze wsparciem, na ściereczkę do czyszczenia należy nanieść niewielką ilość środka dezynfekującego zawierającego około 70% alkoholu i delikatnie wycierać urządzenie. Z kolei na japońskiej stronie ze wsparciem znalazły się również następujące wskazówki:

– Nie należy używać alkoholu, który nie jest przeznaczony do dezynfekcji, ponieważ może uszkodzić konsolę.
 
 
– Nie należy aplikować środka dezynfekującego bezpośrednio na urządzenie, ani też zanurzać urządzenia w środku dezynfekującym. Wilgoć zawarta w środku dezynfekującym może dostać się do urządzenia i uszkodzić je.
 
 
– Po dezynfekcji upewnij się, że urządzenie jest suche zanim zaczniesz je używać. Jeśli nie będzie suche, może ulec uszkodzeniu.
 
 
– Jeśli urządzenie zostanie uszkodzone w wyniku nie przestrzegania tych zasad utracisz gwarancję.

 

Jeszcze na początku tego roku Nintendo ostrzegało użytkowników, aby nie używali  środków na bazie alkoholu do dezynfekcji Switcha  i akcesoriów, ponieważ może to prowadzić do powstawania przebarwień na plastikowych elementach. Jak widać, stanowisko koncernu zmieniło się od tego momentu.

 

A wy dezynfekujecie swoje konsole regularnie?


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *