Sonic nowe gry Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nowa gra Sonic 3D, remaster Sonic Colours oraz Sonic Origins ogłoszone na Nintendo Switch!

Dzisiejszego dnia firma SEGA zaprezentowała szereg produkcji z niebieskim jeżem…

27 maja 2021

Dzisiejszego dnia firma SEGA zaprezentowała szereg produkcji z niebieskim jeżem Sonic w roli głównej! Wszystkie ogłoszenia pochodzą z cyfrowego wydarzenia Sonic Central w stylu Nintendo Direct z okazji 30-lecia powstania serii. Na konsolę Nintendo Switch w najbliższej, jak i dalszej przyszłości trafią aż trzy gry z Sonic w tytule!

 

Sonic Origins

Na pierwszy rzut SEGA ogłosiła kompilację Sonic Origins zawierająca wiele starszych, dobrze znanych publiczności gier. W skład pakietu wejdzie szereg kultowych Sonic-gier; Sonic the Hedgehog, Sonic the Hedgehog 2, Sonic the Hedgehog 3 & Knuckles oraz Sonic CD. To właśnie te tytuły pomogły uczynić Sonic’a jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w grach. Niestety, Sega nie opublikowała żadnych dalszych informacji na temat Sonic Origins, rzucając jedynie, że konkrety usłyszymy już „wkrótce”. Firma planuje wydać tę kolekcję w przyszłym roku na wiele platform, w tym Nintendo Switch.

 

 

Sonic Colors: Ultimate

Kolejną produkcją z niebieskim jeżem, która została zaprezentowana w edycji na Nintendo Switch jest Sonic Colors: Ultimate. Tym samym bardzo dobra platformówka pierwotnie wydana w 2010 roku na Nintendo DS i Wii otrzyma pełny remaster zawierający ulepszoną grafikę, nowe tryb, poprawione sterowanie oraz inne ulepszenia. Zremasterowana wersja tej gry trafi na Nintendo Switch oraz inne platformy 7 września. Sonic Colors: Ultimate kosztować będzie 39,99 USD i ukaże się na rynku cyfrowo oraz fizycznie.

 

 

Nowa gra Sonic 3D

Ostatnią grą zaprezentowaną przez SEGA podczas Sonic Central była zupełnie nowa gra z serii Sonic the Hedgehog, nad którą pracuje zespół Sonic Team. Jest to naprawdę krótki teaser w całości zmontowany w technice CGI, z którego ciężko na chwilę obecną coś wywnioskować. SEGA pokazuje naszego bohaterskiego jeża biegnącego przez las, pędzącego naprzód z ogromną prędkością, tworząc dziwne cyfrowe logo. Poza tym Sega i Sonic Team naprawdę niewiele zdradzili na temat kolejnej głównej produkcji z  Sonic, nie ujawniając nawet tytułu nowej gry. Wiadomo, że gra pojawi się na wielu różnych platformach, w tym na Nintendo Switch. Potwierdzone zostało również to, że zupełnie nowa produkcja Sonic ukaże się w 2022 roku.

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *