Xbox Game Pass Nintendo Switch
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Phil Spencer jest otwarty na wprowadzenie usługi Game Pass na Nintendo Switch

O tym, czy sztandarowa usługa Game Pass od Microsoft/Xbox zawita…

27 października 2020

O tym, czy sztandarowa usługa Game Pass od Microsoft/Xbox zawita na Nintendo Switch mówi się od dawna. Wygląda na to, że Phil Spencer szef marki Xbox jest „otwarty” na udostępnienie Xbox Game Pass na konsoli Nintendo, o czym głośno opowiedział w ostatnim wywiadzie przeprowadzonym dla GameReactor.

 

Phil Spencer zapytany przez redaktora o rozszerzenie Xbox Game Pass na platformy Nintendo Switch oraz Playstation odpowiedział, że głównym priorytetem firmy jest „dotarcie do większej liczby graczy”. Dodał, że na temat możliwości udostępnienia Xbox Game Pass na nowe urządzenia „toczy się wiele dyskusji”. Spencer zakończył stwierdzeniem, że „uwielbia Switcha, kocha PlayStation” i chociaż nie jest pewien, czy to „kolejna duża grupa użytkowników dla nas”, ale jest on „otwarty na te dyskusje”.

 

Usługa Game Pass jest obecnie dostępna na komputerach PC, konsolach Xbox One oraz telefonach z Androidem. Flagowa subskrypcja od Xbox była przez chwilę dostępna na telefonach Apple, jednak została zdjęta przez naruszenie zasad sklepu App Store. Wygląda na to, że Microsoft chce nadal powiększać zasięgi Game Pass’a i cały czas szuka nowych rozwiązań.

 

Xbox Game Pass to jedna z najlepszych usług gamingowych, ponieważ oferuje tytuły z własnej biblioteki Xbox, a także doskonałe gry od zewnętrznych wydawców i gry niezależne, a wszystko udostępniane jest za jedną określoną opłatą. Wprowadzenie tej usługi na Nintendo Switch znacząco powiększyłoby bibliotekę wspaniałych gier dla tej konsoli.

 

O tym, że Microsoft knuje z Nintendo, wiadomo od dawna. Przecież nie bez przyczyny dotychczas ekskluzywnie na Xbox’a gry Cuphead oraz dwa tytuły z serii Ori  trafiły na Nintendo Switch. Czy był to tylko przedsmak, przed wprowadzeniem dania głównego w postaci Game Pass na Switcha? Mamy nadzieję, że tak i z chęcią usłyszymy o tym więcej w przyszłości.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *