Project GG Platinumgames
NewsRecenzja
NewsArtykuł

PlatinumGames ogłasza Project GG. Nowa gra od twórców Astral Chain i Bayonetta!

Project GG od PlatinumGames i Hideki Kamiya to ostatnia część…

26 lutego 2020

Project GG od PlatinumGames i Hideki Kamiya to ostatnia część trylogii o superbohaterach po Viewtiful Joe i The Wonderful 101. Zapowiedziany dzisiaj tytuły inspiruje się gigantycznymi potworami i superbohaterami popularnymi w japońskich filmach i programach telewizyjnych.

 

Druga z czterech tajemniczych zapowiedzi gier w tym roku od PlatinumGames otrzymała także zwiastun do sprawdzenia poniżej.

 

 

Gra Project GG będzie pierwszym projektem, który PlatinumGames opracuje, opublikuje i będzie jego jedynym właścicielem. Wszystkie poprzednie gry dewelopera zostały opublikowane przez inne firmy. Daje to jednak PlatinumGames szansę kontrolowania w 100 % prac nad swoim nowym IP oraz dowolne wybieranie platform, na które ma zostać ten nowy tytuł wydany. Według twórcy Project GG ma trafić na wszystkie aktualne platformy w tym na Nintendo Switch.

 

Hideki Kamiya w rozmowie z Famitsu tak skomentował Project GG:

 

Project GG jest inny. W przeciwieństwie do innych gier, które stworzyliśmy do tej pory, będzie to tytuł w 100% PlatinumGames. PlatinumGames ma pełną kontrolę nad wszystkim, od ustawień i postaci, przez projekt i historię gry, aż po jej promocję.
 
Oczywiście ma to również swoje wady. Będziemy podejmować nowe ryzyko, którego nigdy wcześniej nie musieliśmy ponosić jako deweloper zakontraktowany. Pełna kontrola nad projektem GG IP daje nam mnóstwo swobody, ale także masę odpowiedzialności. Myślę jednak, że możemy wykorzystać to poczucie odpowiedzialności i przekształcić je w motywację, aby uczynić Project GG najlepszą możliwą grą

 

Z kolei w rozmowie z japońskim tygodnikiem szef studia Atsushi Inaba, wyjaśnił również, że Project GG zostanie stworzony przez zupełnie nowy zespół z siedzibą w Tokio, który docelowo ma skupiać 100 pracowników. Aktualnie nad tym nowym projektem pracuje tylko 15 osób, lecz w najbliższym czasie team ma się odpowiednio rozrosnąć.

 

Project GG est na bardzo wczesnym etapie rozwoju i nie otrzymał jeszcze nawet wstępnego okna premiery. Trzeba pamiętać, że PlatinumGames ma w zanadrzu jeszcze dwa nieujawnione projekty, z czego ostatni według Atsushi Inaba jest to „coś interesującego” dla PlatinumGames i nie może się doczekać, by zaprezentować to światu.

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *