Indie World Maj 2022
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Podsumowanie Indie World 11.05.22 – Jakie indyki zmierzają na Nintendo Switch?

Jesteśmy właśnie po pokazie Indie World Showcase. I powiemy to…

11 maja 2022

Jesteśmy właśnie po pokazie Indie World Showcase. I powiemy to otwarcie — była to najgorsza dotychczas transmisja dla gier niezależnych, które ukażą się na Nintendo Switch. Oczywiście prezentacja zawierała kilka dobrze zapowiadających się tytułów, jednak zabrakło tutaj tego efektu WOW w postaci chociaż jednego indie tytułu z listy tych najbardziej oczekiwanych.

 

Oto wszystkie tytuły, które zostały zaprezentowane podczas wydarzenia Indie World z dnia 11 maja 2022 roku.

 

Ooblets – lato 2022

Ooblets to połączenie symulatora rolnictwa z… grą taneczną. Zadaniem gracza jest rozbudowa farmy, zakumplowanie się z mieszkańcami wioski oraz wygrywanie bitw tanecznych z innymi Ooblets’ami.

 

 

Batora: Lost Haven – 2022

Hack and Slash’ów na Nintendo Switch nigdy za wiele. W Batora: Lost Haven wcielimy się w postać Avril, która nieoczekiwania musi zostać bohaterką i ocalić świat. Grę wyda uznany wydaca gier indie – Team17, a planowo tytuł ma zadebiutować jesienią.

 

ElecHead – lato 2022

ElecHead to logiczna platformówka tworzona przez jedną osobę — NamaTakahashi. Gra od zeszłego roku dostępna jest na komputerach PC, a w zbliżające się wakacje trafi także na konsolę Nintendo Switch.

 

 

Soundfall — od dzisiaj

Nieco zapomniany tytuł, który na Switcha został zapowiedziany bardzo dawno dzisiejszego dnia trafi do sprzedaży w sklepie Nintendo Switch eShop. Soundfall to szybki, oparty na muzyce dungeon crawler, który łączy akcję typu looter-shooter z rozgrywką opartą na rytmie.

 

 

Wildfrost — święta 2022

Podczas dzisiejszej imprezy Indie World studio Chucklefish podzieliło się naszym pierwszym materiałem dotyczącym Wildfrost. Jest to gra karciana, w której gracze muszą zbudować potężną talię towarzyszy i żywiołów, aby odeprzeć wieczną zimę. Potencjalny indie hit dla wąskiego grona fanów karcianek.

 

 

TABS Totally Accurate Battle Simulator — lato 2022

Kolejny port gry, która dotychczas dostępna była na komputerach PC. Ten tytuł może pochwalić się jednak „Przytłaczająco pozytywnymi” recenzjami wśród graczy na platformie Steam. Totally Accurate Battle Simulator to symulator bitem między czerwonymi i niebieskimi drużynami. Grę „wyróżnia” najbardziej nierówny system fizyki, jaki kiedykolwiek widziałeś w grach video. Chyba nie potrzeba lepszej rekomendacji, co nie?

 

 

Gunbrella – 2023

Chyba największa niespodzianka pokazu Indie World. Gunbrella to przygodowa gra akcji w stylu noir i punk osadzona w świecie zależnym od szybko wyczerpujących się zasobów naturalnych. Gracze wcielają się w leśnika poszukującego zemsty, uzbrojonego w tajemniczą Gunbrella: broń palną, która może służyć jako parasol. Za tworzenie tej gry odpowiada studio Doinksoft znani z bardzo dobrego Gato Roboto. Wydawcą Gunbrella będzie dobrze nam znane Devolver Digital. Premiera na Nintendo Switch? 2023 rok…

 

 

We Are OFK — lato 2022

We Are OFK, narracyjną grą przygodową, opowiadającą o narodzinach nowego zespołu muzycznego już latem zadebiutuje na Nintendo Switch. Produkcja tworzona jest wraz z instniejącym zespołem muzycznym OFK.

 

 

Silt — czerwiec 2022

Silt to surrealistyczna logiczna gra przygodowa, której akcja toczy się pod wodą. Stylem graficznym bardzo przypomina uwielbiane Limbo. W grze wcielasz się w nurka przeczesującego głębiny w poszukiwaniu dawno zapomnianych tajemnic. Wcielaj się w napotkane stworzenia dzięki specjalnym umiejętnością bohatera, aby rozwiązywać łamigłówki, dzięki którym dotrzesz do kolejnych morskich lokacji. Zapowiada się ciekawie.

 

 

Mini Motorways — dzisiaj

Kolejną grą, która ukaże się na Switchu dzisiejszego popołudnia jest Mini Motorways. Jest to strategiczna gra logiczna, w której musisz po prostu tworzyć drogi między domami, aby przemieszczające się po nich samochody nie utkwiły w korkach. Jest to kontynuacja dobrze przyjętego przez graczy Mini Metro.

 

 

Wayward Strand – 21 lipca 2022

Przygodówka, w której poznamy historię szpitala mającego swoją siedzibę na sterowcu. Według informacji udzielonych przez twórców w Wayward Strand postacie NPC kontynuują swoje życie, nie czekając na interakcję z nimi przez główną bohaterkę. Premiera już w lipcu!

 

 

Cars Shark – 2 czerwca 2022

Card Shark to gra przygodowa pełna przebiegłości, intryg i rozkosznego oszustwa dziejąca się w XVIII-wiecznej Europie. Gra zadebiutuje na Nintendo Switch już za niecały miesiąc, dokładnie 2 czerwca.

 

Cult of the Lamb – 2022

 

Ogłoszony jakiś czas temu roguelike o nazwie Cult of the Lamb ponownie pojawił się na prezentacji Indie World. Opracowana przez niezależne studio Massive Monster planowo ma zadebiutować na Nintendo Switch jeszcze w tym roku. W tej produkcji gracze wcielają się w opętanego baranka, ocalonego od zagłady przez złowieszczego nieznajomego. Teraz muszą spłacić swój dług, zbierając jego wiernych wyznawców poprzez zbieranie zasobów, aby wznosić nowe budynki, przeprowadzać mroczne rytuały i przypodobać się bogom. W grze nie zabraknie oczywiście walki, a poziomy w grze będą generować się losowo.

 

 

Another Crab’s Treasure – 2023

Konkurencyjne platformy otrzymała Elden Ring, a Nintendo Switch otrzyma w przyszłym roku… Krabi Soulslike! Another Crab’s Treasure albo będzie jednym wielkim niewypałem, albo indie hiciorem. Jako krab pustelnik o imieniu Kril, będziesz musiał użyć śmieci wokół siebie jako zastępczej skorupy (dostępnych będzie ponad 50), aby wytrzymać ataki wrogów wielokrotnie od ciebie większych. Gra zadebiutuje jednak na Switchu dopiero w 2023 roku.

 

Oprócz tego dzisiejsza prezentacja Indie World dała nam krótki spojrzenie na kilka innych gier, które w bliższej lub dalszej przyszłości ukażą się na Nintendo Switch:

 

  • OneShot: World Machine Edition — premiera latem
  • Gibbon: Beyond the Trees — premiera dzisiaj
  • Idol Manager — premiera 25 sierpnia 2022
  • Cursed to Golf — premiera latem
  • A Guidebook of Babel — premiera jesienią
  • OPUS: Echo of Starsong — premiera dzisiaj


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *