Najlepsze premiery na Nintendo Switch Grudzień 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – grudzień 2021

Przed nami ostatni miesiąc w roku, a co za tym…

30 listopada 2021

Przed nami ostatni miesiąc w roku, a co za tym idzie, coraz bliżej święta! To dobry czas, aby kupić sobie lub komuś w prezencie nową grę na Switcha. Akurat w grudniu będziemy mieć do czynienia z kilkoma ciekawymi premierami, które z pewnością przypadną do gustu wielu graczom.

 

Danganronpa Decadence – 3 grudnia

Właśnie nastała 10. rocznica powstania marki Danganronpa studio. Z tego też powodu studio Spike Chunsoft zdecydowało się wydać specjalną edycję kilku najlepszych gier. Jeśli zdecydujemy się na taką kolekcję, to za jednym razem otrzymamy Trigger Happy Havoc, Goodbye Despair, Killing Harmony, a także najnowszą grę z serii — Ultimate Summer Camp. Dla tych osób, które nie znają tej kolekcji, chcielibyśmy przypomnieć, że są to gry z gatunku visual novel, gdzie bohaterami jest grupka dzieciaków. Są oni uczniami elitarnej szkoły. Ukazuje im się bardzo dziwna postać Monokumy — to miś, który zleca im nietypowe zadania. Często polegają na tym, że muszą zabić kogoś ze swojej grupy. Możemy zatem wcielić się w rolę mordercy, jak i osoby, której zadaniem będzie zbadanie sprawy, znalezienie sprawcy. Na końcu każdego zadania odbywa się Class Trial, gdzie pozostałe postaci decydują o losie bohatera. Gry te łączą w sobie kilka stylów, dzięki czemu sama rozgrywka jest niezwykle urozmaicona.

 

 

Disney Magical World 2 – Enchanted Edition – 3 grudnia

Tego samego dnia pojawi się gra, która stricte związana jest ze światem Disneya. To nieco odświeżona wersja gry, która w 2016 roku pojawiła się na Nintendo 3DS. Wybieramy tutaj swoją postać, która trafia do świata pełnego postaci z filmów i animacji Disneya. Niczym w Harvest Moon naszym zadaniem będzie wykonywanie różnych zadań — pomoc innym bohaterom, bycie poszukiwaczem skarbów, górnikiem, rolnikiem, marynarzem. W grze oczywiście znajdziemy wiele postaci znanych ze świata Disneya, którym towarzyszyć będą popularne motywy muzyczne. Całość utrzymana została w całkiem dobrej jakości stylu 3D.

 

 

Big Brain Academy: Brain vs. Brain – 3 grudnia

To już trzecia premiera tego samego dnia. Big Brain Academy: Brain vs. Brain to gra znana z DS-a, która teraz będzie dostępna na nowej platformie. Każdy z graczy może podjąć serię wyzwań, które sprawdzą naszą mentalną odwagę w Big Brain Academy. Naszym zadaniem będzie zapamiętywanie serii liczb, identyfikowanie zwierząt na ekranie, wykonywanie szybkich czynności. Najważniejsze jest to, że możemy zmierzyć się z przyjaciółmi czy rodziną w meczach dla 4 graczy. Możemy przy tym grać na różnych poziomach trudności. W grze obecny jest także tryb Ghost Clash, dzięki któremu możemy rywalizować innymi użytkownikami. Warto dodać, że to już trzecia gra z serii Big Brain Academy. Gotowi zatem na wyzwania?

 

 

Twelve Minutes – 7 grudnia

Pętla czasowa to dosyć popularny motyw w filmach i grach. Z nią związana jest również gra Twelve Minutes. Tutaj naszym bohaterem jest pewien mężczyzna, który zostaje uwieziony w takiej pętli. Musi w powtarzających się zdarzeniach znaleźć drogę do uratowania siebie i żony. Naszego bohatera odwiedza policjant, który oskarża żonę o morderstwo. Dochodzi do szarpaniny, w której trakcie giniemy. Nieoczekiwanie budzimy się 12 minut przed tym wydarzeniem. Niczym w Dniu Świstaka będziemy przeżywać ciągle to samo, jednak z szansą na odnalezienie kolejnych elementów układanki. Cała akcja dzieje się w małym mieszkaniu, gdzie musimy zwracać uwagę na każdy przedmiot. Ogromną zaletą tej produkcji jest fakt, że głosom głównym postaciom użyczyli: James McAvoy, Daisy Ridley, oraz Willem Dafoe.

 

 

Life is Strange: True Colors – 7 grudnia

W grudniu na Switchu zetkniemy się z trzecią już odsłoną serii, gdzie naszą główną bohaterką będzie Alex Chen. Dziewczyna ta została obdarzona specjalną mocą, dzięki której może odczytywać emocje innych osób. To jednak nie wszystko, gdyż w pewien sposób może manipulować nimi u napotkanych osób. Główną osią fabuły są wydarzenia w miasteczku Haven Springs. W tajemniczym wypadku ginie tu brat Alex. Dziewczyna przybywa na miejsce, aby odkryć to, co w rzeczywistości stoi za śmiercią jej brata. Musimy zatem przemierzać miasteczko, rozmawiać z jego mieszkańcami. Możemy korzystać ze swoich umiejętności, jednak należy to czynić z rozwagą, albowiem zbyt duża ingerencja w inne osoby, może doprowadzić do tragedii. Dodam, że Life is Strange: True Colors 7 grudnia ukaże się w cyfrowej wersji dostępnej ze sklepu eShop. Fizyczne wydanie planowane jest na 25 lutego 2022 roku.

 

 

Sam & Max: Beyond Time and Space – 8 grudnia

Sam & Max: Beyond Time and Space to gra, która pierwotnie ukazała się na rynku w 2008 roku. Teraz mamy do czynienia z jej zremasterowaną wersją. Jest to klasyczna przygodówka, w której to wcielamy się w rolę tytułowej dwójki bohaterów: psa Sama i królika Maksa. Działają oni jako policjanci/detektywi, którzy muszą zajmować się różnymi sprawami. Gra została podzielona na 5 epizodów, z których każdy dzieje się w innym miejscu: Biegun Północny, Piekło, wyspa wulkaniczna. Naszym zadaniem jest przemierzanie poszczególnych lokacji, rozmowy z napotkanymi postaciami, jak i rozwiązywanie mniejszych zagadek. W toku rozgrywki możemy zdobywać specjalne naklejki i ulepszenia dla naszego pojazdu. Gra w odświeżonej wersji posiada ulepszoną warstwę graficzną, jak i system sterowania.

 

 

Loop Hero – 9 grudnia

Tym razem nadszedł czas na typowego indyka, który jako produkcja niezależna przypadnie do gustu zwłaszcza miłośnikom stylu retro. Mamy tu do czynienia z połączeniem kilki gatunków, zwłaszcza karcianki, roguelike’a i strategii. Mamy tu coś na zasadzie średniowiecznego fantasy, gdzie nasz świat został zaatakowany mrocznymi siłami Licza. Wcielamy się tu w typowego bohatera z przypadku, który musi wyruszyć w podróż, aby ocalić to, co zna. Przemierzamy tu różne krainy, gdzie wykonujemy mniejsze lub większe misje. Dzięki nim zdobywamy ulepszenia dla swojej postaci. Dzięki taliom kart możemy decydować o różnej mocy naszych bohaterów. Naszych jest tu bardzo ważne, gdyż przez całą rozgrywkę możemy kontrolować kilka postaci różniących się wyglądem, mocą, stylem walki. Warto mieć na uwadze, że gra stworzona została w stylu kojarzącym się z produkcjami ze SNES-a.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *