Najlepsze premiery Nintendo Switch Lipiec 2021

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – lipiec 2021

Przed nami już lipiec, czyli dla wielu osób czas na…

30 czerwca 2021

Przed nami już lipiec, czyli dla wielu osób czas na wakacje bądź letni odpoczynek. Oczywiście w wolnej chwili można sięgnąć po Switcha i kilka nowości, które ukażą się w tym miesiącu. Klasycznie, wybraliśmy dla naszych czytelników i czytelniczek najlepsze premiery na nadchodzący miesiąc. Zapraszamy do lektury.

 

A Plague Tale: Innocence – Cloud Version – 6 lipca

 

A Plague Tale: Innocence od Asobo Studio to gra, która okazała się sporym sukcesem w 2019 roku. Jest to przygodowa produkcja z elementami skradanki, w której to trafiamy do XIV wieku. To czas we Francji, gdzie panuje słynna do dziś czarna śmierć. Naszymi bohaterami są tutaj Amicia i jej młodszy brat Hugo. Muszą nie tylko przetrwać w czasach zarazy, lecz także uniknąć Inkwizycji, która z jakiegoś powodu ściga chłopca. Okazuje się wkrótce, że Hugo cierpi na tajemniczą chorobę. Mamy tu widok TPP, gdzie kierujemy głównie dziewczyną. Może ona za pomocą prostych komend wydawać polecenia bratu lub innym członkom późniejszej drużyny. Amicia uzbrojona jest w procę, dzięki której może walczyć ze szczurami, odwracać uwagę strażników, innych oponentów. Bezpośrednie starcia kończą się na ogół porażką, więc konieczne będzie skradanie się, omijanie przeciwników. Dzięki temu, że gra dostępna będzie w chmurze, ominie niektóre ograniczenia techniczne, typowe dla Switcha.

 

 

Ys IX: Monstrum Nox – 6 lipca

 

Ys IX: Monstrum Nox to gra, która w lutym pojawiła się na PS4, teraz zaś po kilku miesiącach dostępna będzie na Swiychu. Dzieło Nihon Falcom Corp to RPG akcji, w którym to przenoszeni jesteśmy do krainy fantasy pełnej magii. Naszym bohaterem ponownie będzie Adol, wojownik znany z poprzednich części. Tym razem znajdzie się on niespodziewanie w mieście Baldeux, które znane jest jako wielkie więzienie. Klasycznie będziemy zatem eksplorować świat przedstawiony, wykonywać różne zadania oraz walczyć z wieloma przeciwnikami. Będziemy mogli tutaj kontrolować cała grupę bohaterów, gdzie po prostu możemy przełączać się między członkami drużyny.

 

 

 

Monster Hunter Stories 2: Wings of Ruin – 9 lipca

 

Monster Hunter to jedna z popularniejszych serii gier na Switcha, za którą odpowiada studio Capcom. Związana jest ze światem, w którym ludność musi walczyć z różnymi bestiami. W przypadku Wings of Ruin mamy jednak bardziej do czynienia z wątkiem fabularnym niż samym nastawieniem na akcję. Naszym bohaterem jest tutaj młody wojownik z wioski Mahana. Wchodzi on w posiadanie magicznego kamienia, za pomocą którego może nawiązywać kontakt z wieloma potworami. Naszym zadaniem będzie wyruszenie na misję, od której zależeć mogą losy świata. Rozgrywka polega na eksploracji, wykonywaniu zadań, walce z potworami. Możemy zdobywać dla siebie bestie, które będą pomagać nam w walce z mocniejszymi przeciwnikami. Z czasem zdobędziemy nowe umiejętności, sprzęt czy będziemy mogli wzmacniać wojownika.

 

The Legend of Zelda: Skyward Sword HD – 16 lipca

 

W 2011 roku na konsole Wii ukazała się gra The Legend of Zelda: Skyward Sword. Teraz po 10 latach mamy do czynienia z jej remasterem, gdzie będziemy mogli liczyć na odświeżoną warstwę graficzną czy ulepszone sterowanie. Trafiamy tu do krainy Skyloft, gdzie kierować będziemy już kultowym dziś Linkiem. W jego ręce trafia Skyword Sword. Jest to magiczny miecz, w którego wnętrzu uwięziona jest tajemnicza istota Fi. Informuje ona Linka, że jest on wybrańcem i musi wyruszyć z misją pokonania złej Demise. Zaczynamy zatem podróż po różnych krainach, gdzie przyjdzie nam nawet manipulować czasem. W grze oczywiście będziemy zbierać przedmioty, walczyć z przeciwnikami i bossami, jak i rozwiązywać zagadki.

 

 

Cris Tales – 20 lipca

 

Dzieło studia Dreams Uncorporated to wyjątkowy jRPG w wersji 2D z piękną grafiką. Bohaterką gry jest Crissbell, która jest magiem czasu. Będziemy wraz z nią przemierzać krainę Crystaliss oraz kilka innych królestw. Naszym zadaniem będzie pokonanie Cesarzowej Czasu, która doprowadziła do wielu niebezpiecznych zmian na liniach czasowych. W czasie wędrówki będziemy mogli liczyć na pomoc innych bohaterów. Rozgrywka zaś jest klasyczna: eksploracja, rozmowy z innymi postaciami, wykonywanie zadań, walka turowa. Ciekawe jest jednak to, że wprowadzono tu 3 linie czasowe: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

 

 

NEO: The World Ends with You – 27 lipca

 

Wspólne dzieło Square-Enix i Eidos to kontynuacja gry z 2008 roku. Jest to fantasy RPG, w którym to wcielamy się w Rindo, chłopca mieszkającego w Tokio. Za namową tajemniczej dziewczyny Rindo decyduje się wziąć udział w niezwykle niebezpiecznych zawodach, które rozgrywają się zarówno na ulicach, jak i podziemiach jednej z dzielnic. Chłopak będzie mógł jednak liczyć na pomoc kilku innych bohaterów. Gra polega na eksploracji świata, wykonywaniu zadań oraz rozmowach z innymi postaciami. Jednym z głównych zadań jest tutaj skanowanie otoczenia, dzięki czemu będziemy w stanie poznawać myśli innych osób oraz wykryć swoich przeciwników.

 

 

The Great Ace Attorney Chronicles – 27 lipca

 

Tego samego dnia pojawi się gra od Capcom, dzięki której będziemy mogli wcielić się w prawnika żyjącego w XIX wieku. Produkcja ta stanowi odświeżony zestaw dwóch gier: pochodzącej z 2015 roku The Great Ace Attorney: Adventures oraz The Great Ace Attorney 2: Resolve z 2018 roku. Gry te obecne były wyłącznie na Nintendo 3DS oraz tylko na rynku japońskim. Bohaterem obu gier jest Ryunosuke Naruhodo. Będziemy musieli zająć się łącznie aż 10 dużymi sprawami do rozwiązania, które dziać się będą w Japonii i Wielkiej Brytanii. Gra oprócz samej warstwy fabularnej podzielona została na dwie fazy. Podczas pierwszej z nich musimy szukać dowodów, zaś w czasie drugiej, już na sali rozpraw, musimy przedstawić swoje teorie.

 

 

Samurai Warriors 5 – 27 lipca

 

To już piąta odsłona serii stworzonej przez Omega Force. Jest to gra akcji z gatunku slasherów. Trafiamy tu do Japonii w II połowie XV wieku. Dopiero co zakończyła się Wojna Onin. Będziemy mogli w grze poznać dowódców obu stron: Nobunagiego Odę oraz Mitsuhide Akechiego. Wybieramy tu jednego z bohaterów, wśród których znajdują się także postaci znane z poprzednich części. Każdy z wojowników dysponuje innymi umiejętnościami, specjalnymi zdolnościami. Prowadzić będziemy widowiskowe oraz dynamiczne starcia z udziałem setek wojowników. Z czasem nasz bohater zyska większe doświadczenie i nowe umiejętności. W grze bardzo liczyć się będzie zarówno taktyka, jak i indywidualne umiejętności graczy. Bardzo ciekawie prezentuje się kreskówkowy styl tej produkcji, która została wykonana w technice cel-shadingu.

 

 

Eldest Souls – 29 lipca

 

Kolejna gra RPG fantasy na naszej liście. Tym razem mamy do czynienia z dziełem od Fallen Flag Studio, który jest dwuwymiarową grą osadzoną w świecie fantasy. Jej twórcy bardzo inspirowali się serią Dark Souls. Mamy tu do czynienia z cywilizacją, która powstała zaraz po uwięzieniu Starych Bogów. Ci jednak dawno temu rzucili klątwę, przez którą świat ulega degradacji. Jeden z wojowników, w którego się wcielamy, decyduje się wyruszyć z misją unicestwienia bóstw i przywrócenia porządku na świecie. Mamy tu grę z ciekawą grafiką 2D, w której to obserwujemy akcję z perspektywy top-down. Będziemy przemierzać labirynty i korytarze Cytadeli, walczyć z bóstwami, zbierać doświadczenie, zyskiwać specjalne moce.

 

 

Pokemon Unite – lipiec

 

Jeszcze nie znamy dokładnej daty, ale w lipcu na Switchu i urządzeniach mobilnych powinna pojawić się kolejna gra z serii Pokemon. Jest to gra typu MOBA, w której dostępny będzie tryb walki 5 na 5. Wspólne dzieło The Pokemon Company oraz TiMi Studios dostępne było już dla wybranych w fazie beta testów, więc już poznaliśmy pierwsze opinie. Stajemy po jednej ze stron, a na obu krańcach mamy ulokowane zostają 2 bazy. Naszym zadaniem będzie zdobyć więcej punktów od przeciwników. Początkowo musimy złapać wystarczającą liczbę stworków, które następnie możemy wybrać do walki z przeciwnikami. Gra ma mieć całkiem ładną grafikę, jak i oferować rozgrywkę międzyplatformową.

 

 

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *