Nintendo Switch Aktualizacja 10.0.2
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport finansowy: W trzy lata Nintendo Switch osiągnęło zawrotny wynik 55,77 miliona sprzedanych sztuk.

Nintendo wraz z opublikowaniem raportu finansowego za ostatni kwartał i…

7 maja 2020

Nintendo wraz z opublikowaniem raportu finansowego za ostatni kwartał i cały rok fiskalny zakończony w marcu 2019 r przedstawiło masę ciekawych informacji. Najważniejsza – sprzedaż konsoli Nintendo Switch osiągnęła już blisko 56 milionów jednostek!

 

Dokładnie mówiąc, na dzień 31 marca konsola Nintendo Switch oraz Nintendo Switch Lite znalazła 55,77 mln szczęśliwych nabywców. Tym samym, Switch zbliżył się do ogólnej sprzedaży konsoli NES (61.91 milionów sprzedanych egzemplarzy), gdzie do tego wyniku brakuje już niecałe 6 baniek.  Z ogólnej liczby 55,77 mln sprzedanych konsol od premiery trzy lata temu 49,57 mln należy do podstawowego, hybrydowego modelu, a 6,19 mln przypada na  model Lite, który trafił do sklepów we wrześniu 2019 r. W całym roku fiskalnym 2019 – 2020 sprzedaż flagowego sprzętu od Nintendo osiągnęło zawrotny wynik 21,03 miliona sztuk, przy czym standardowy Switch wyprzedał się w 14,83 miliona jednostek, a edycja Lite jak zostało wspomniane wcześniej od wydania osiągnęła sprzedaż 6,19 mln. Ponad 21 milionów egzemplarzy Nintendo Switch w roku obrotowym 2020 daje wzrost o 24% w stosunku do roku wcześniej, gdzie sprzedanych zostało 16.95 milionów sztuk konsol.

 

 

 

Z kolei tylko w ostatnim kwartale roku fiskalnego sprzedanych zostało 3,29 mln Switchów, z czego 2,27 mln dotyczy Nintendo Switch, a milion sztuk wersji Lite opuściło sklepowe półki. W ostatnich miesiącach sprzęt Nintendo był tak popularny i rzadki do zakupu w niektórych regionach, że ludzie z wytęsknieniem czekali na kolejne dostawy sprzętu do sprzedaży detalicznej.

 

Jeszcze większe wrażenie mogą robić liczby oprogramowania, które od premiery do ostatniego marca 2019 osiągnęły imponujący wynik 356,24 milionów sprzedanych sztuk. Wyłącznie w poprzednim roku gracze zakupili 168,72 milionów sztuk gier co stanowi wzrost o 42,3% do roku poprzedniego.

 

Jeżeli chodzi o zyski japońskiego giganta z Kioto osiągnął 3,31 mld USD przychodu, co stanowi wzrost o 41% w porównaniu z 2,34 mld USD rok wcześniej. Zysk netto wyniósł 2,43 mld USD, co stanowi wzrost o 33,5% w porównaniu z 1,82 mld USD rok wcześniej.

 

Nintendo zaktualizowało swoje plany sprzedażowe i poinformowało także, że spodziewa się sprzedać 19 milionów jednostek konsoli Nintendo Switch w bieżącym roku budżetowym. Firma wspomina także o nadchodzących produkcjach, które w najbliższym czasie zasilą i tak już ogromną bibliotekę konsoli. Nadchodzące gry o których mówi Nintendo to Xenoblade Definitive Edition z premierą w maju i Clubhouse Games: 51 z datą wydania ustaloną na czerwiec. Ponadto Nintendo planuje wydać dodatek The Isle of Armor dla Pokémon Sword i Shield do końca czerwca będącą pierwszym dodatkiem dla gier z serii Pokemon oraz kolejny z planowanym wydaniem nadchodzącej jesieni.

 

Więcej informacji możecie znaleźć w oficjalnym raporcie opublikowanym na stronie Nintendo: LINK

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *