PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Nintendo Switch pierwsze uruchomienie i konfiguracja

Nintendo Switch jak każda inna konsola, przed rozpoczęciem rozgrywki wymaga…

5 października 2018

Nintendo Switch jak każda inna konsola, przed rozpoczęciem rozgrywki wymaga odpowiedniej konfiguracji, podłączenia wszystkich kabli i modułów. Dla osób, które dopiero kupują lub zakupiły już dla siebie tę konsolę, prezentujemy krótki poradnik dotyczący pierwszego uruchomienia oraz konfiguracji Nintendo Switch.

 

Zasilanie

 

Na samym początku po odpakowaniu konsoli, powinniśmy z zestawu akcesoriów i dodatków wybrać zasilacz, a następnie podłączyć go do portu USB-C znajdującego się na Nintendo Switch. Po podłączeniu do gniazda zasilającego, konsola powinna się po chwili uruchomić lub samemu zróbmy to za pomocą przycisku power.

 

Konfigurujemy pierwsze ustawienia

 

Zaraz po załączeniu konsoli, zostaniemy poproszeni o konfigurację ustawień. Powinniśmy przed tym wsunąć oba kontrolery Joy-Con, które pomogą nam w nawigacji. Należy postępować wedle instrukcji na ekranie.

 

Ładowanie konsoli i padów

 

Jeżeli chcemy się od razu cieszyć rozgrywką na Nintendo Switch, to powinniśmy naładować konsolę za pomocą stacji dokującej Nintendo Switch podłączonej do zasilania lub też możemy podłączyć zasilacz sieciowy bezpośrednio do konsoli.

 

Wybieramy tryb rozgrywki

 

Konsola Nintendo Switch jest dosyć uniwersalnym urządzeniem, które gwarantuje nam aż trzy tryby rozgrywki. Możemy zdecydować się na tryb TV, stołowy oraz mobilny. Zajmiemy się w szczególności trybem telewizyjnym, gdyż wymaga on wykonania najwięcej czynności. Musimy najpierw otworzyć pokrywę z tyłu stacji dokującej Nintendo Switch, a następnie podłączyć zasilacz do portu na górze i kabel HDMi do portu na dole, po czym zamykamy pokrywę. Zasilacz zostaje następnie podłączony do gniazdka, a kabel HDMI do telewizora. Jeśli chcemy używać kontrolerów Joy-Con do grania na Nintendo Switch TV, to musimy je uprzednio odłączyć od konsoli. W dalszej kolejności wsuwamy delikatnie konsolę do stacji dokującej. Gdy zakończy się ono sukcesem, Nintendo Switch powinno się automatycznie uruchomić. Po uruchomieniu telewizora przełączmy go na odpowiedni kanał wejścia i sprawdźmy, czy kabel został odpowiedni podłączony – gotowe!

 

Podłączanie Joy-Conów

 

Joy Con na Nintendo Switch okazał się bardzo pomysłowym, ale czasem też kłopotliwym rozwiązaniem. Niezwykle ważne jest umiejętne podłączenie obu stron do konsoli. Lewy Joy-Con posiada przycisk -, natomiast prawy Joy-Con przycisk +. Również na Switchu znajdują się takie same oznaczenia, dlatego raczej nie powinniśmy pomylić stron. Wsunięcie tego elementu do szyny kontrolera nie jest zbyt trudną czynnością.

 

Konfiguracja połączenia internetowego

 

Aby w pełni cieszyć się grami na Nintendo Switch, koniecznie musimy poprawnie skonfigurować połączenie internetowe. Dzięki temu możliwa jest rozgrywka online, multiplayer, jak i korzystanie ze sklepu Nintendo. Konsola Nintendo Switch może połączyć się z Internetem za pomocą Wi-Fi lub połączenia przewodowego.

 

  • Łączenie przewodowe: do poprawnego połączenia przewodowego będzie nam potrzebne sprawne połączenie internetowe, router, kabel i adapter LAN, jak i również sama konsola Nintendo Switch ustawiona w trybie TV. Na samym początku podłączamy adapter LAN do portu USB w stacji dokującej konsoli Nintendo Switch, a następnie używamy kabla LAN, aby połączyć adapter z routerem. Powinniśmy po tym spojrzeć na ekran telewizora i podążać wedle wskazówek. Otwieramy menu za pomocą przycisku HOME, a następnie wybieramy System Settings oraz Internet Internet Settings. Znajduje się tam opcja konfiguracja, gdzie wybieramy naszą sieć oraz Connect to the Internet via Wired Connection. Po chwili powinien pojawić się komunikat Successfully connected.

 

  • Łączenie bezprzewodowe: w tym wypadku potrzebny nam będzie bezprzewodowy router oraz konsola załączona w trybie mobilnym. Umieszczamy Switcha jak najbliżej naszego routera. Wybieramy przycisk HOME, a następnie System Settings, Internet Internet Settings. W dalszej kolejności wybieramy SSID routera z listy znalezionych sieci i wpisujemy nasze hasło do routera. Po chwili powinien pojawić się komunikat Successfully connected. Z pewnością tryb Nintendo Switch wifi da nam znacznie więcej możliwości rozgrywki.

 

Konto Nintendo

 

Jeśli chcemy korzystać ze sklepu Nintendo eShop, to naszym zadaniem będzie założenie indywidualnego konta. Wybieramy System Settings w menu HOME i zakładce User klikamy w  Add New User. Następnie wypełniamy wszelkie niezbędne dane, wybieramy awatar i możemy cieszyć się swym kontem na Nintendo. Polecamy również nasz poradnik, jak korzystać z eShopu.

 

Po wykonaniu tych wszystkich czynności możemy cieszyć się możliwością stacjonarnej lub


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *