Nintendo Switch aktualizacja
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Raport: Nintendo zamierza zwiększyć produkcję Nintendo Switch do 30 milionów sztuk w tym roku podatkowym

Japoński magazyn Nikkei donosi, że poziom produkcji konsol Nintendo Switch…

3 maja 2021

Japoński magazyn Nikkei donosi, że poziom produkcji konsol Nintendo Switch wzrośnie do 30 milionów jednostek, co byłby najwyższym jak dotąd poziomem produkcji Nintendo dla niezwykle popularnego systemu. Dzieje się tak, ponieważ ludzie nadal pozostają w domu z powodu pandemii oraz…

 

Powołując się na znane źródła, Nikkei twierdzi, że Nintendo „zwróciło się do wielu dostawców części w sprawie przyspieszenia produkcji” systemu, ostatecznie zwiększając produkcję do 30 milionów sztuk w tym roku podatkowym, od 1 kwietnia 2021 r. – do 31 marca 2022 r. Nie jest jasne, czy wszystkie 30 milionów jednostek dotyczy podstawowego modelu Nintendo Switch, czy ilość wyprodukowanych konsol łączy się również z modelem Switch Lite oraz mającym ukazać się w tym roku Nintendo Switch PRO.

 

Nikkei szacuje, że liczba ta może wypchnąć sprzedaż Switcha ponad liczbę sprzedanych egzemplarzy Nintendo Wii na całym świecie. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, sprzedaż konsoli, która obecnie wynosi blisko 80 milionów na całym świecie, może osiągnąć bagatela 110 milionów.

 

Jedyną rzeczą, która może utrudnić wysiłki Nintendo, jest globalny niedobór chipów. Popyt na półprzewodniki był i nadal jest wysoki ze strony wszystkich producentów elektroniki, ale podaż była niska z powodu wstrzymania produkcji podczas pandemii koronawirusa. Jeśli podaż Nintendo wystarczy, aby zaspokoić założone cele i potrzeby, może to postawić firmę w lepszym strategicznym miejscu niż rywale Sony i Microsoft.

 

Publikacja Nikkei ponownie wspomina o planowanym wydaniu ulepszonej konsoli Nintendo Switch. Ogromne zwiększenie wyprodukowanych konsol wydaje się mieć związek z oczekiwanym modelem. Nikkei stwierdza, że Nintendo ma wydać „następczy model Switcha”, który jest w stanie obsługiwać lepszą grafikę i byłby pierwszą nową ofertą od czasu wydania Switch Lite

 

Kilka źródeł poinformowało nas, że zamierzają rozszerzyć produkcję. Firma ma również wprowadzić bardziej zaawansowany model z lepszą jakością grafiki i powinien to być pierwszy dodatkowy model Nintendo Switch od czasu premiery Switch Lite, co miało miejsce we wrześniu 2019 r. 

 

Zbliżające się targi E3, które odbędą się już w czerwcu to idealny moment na ogromne publikacje ze strony wszystkich firm gamingowych. Czy Nintendo wykorzysta okazję i zaprezentuje światu „New Nintendo Switch Pro, Max, XXL” czy jakkolwiek ma nazywać się sequel hitowej platformy Nintendo ? Wszystkiego dowiemy się w dniach od 12 do 15 czerwca !

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *