Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Sprawdziliśmy ceny Nintendo Switch Lite w Polsce i na świecie

Nintendo Switch Lite nieoczekiwanie zostało zapowiedziane przez Big N w…

13 lipca 2019

Nintendo Switch Lite nieoczekiwanie zostało zapowiedziane przez Big N w tym tygodniu. Premiera nowej konsoli została ustalona na 20 września. Okrojony względem oryginału sprzęt będzie sporo tańszy od pierwowzoru i niewątpliwie przełoży się to na spore zainteresowanie. Jakby nie patrzeć jest to idealny sprzęt dla wszystkich, którzy chcieliby wchłonąć masę ekskluzywnych tytułów Nintendo nie dysponując odpowiednim budżetem na zakup Nintendo Switch. Plus, jeśli cenisz sobie przenośne granie to nic tylko kupować!

 

Ale zaraz, ile ten mniejszy Switch będzie kosztować? Postanowiliśmy sprawdzić ile w różnych krajach przyjdzie zapłacic za Nintendo Switch Lite, porównując to do kwoty ustalonej przez polskie sklepu i dystrybutora CQE.

 

Stany Zjednoczone

Jeśli uważnie śledzisz nasz portal zapewne już wiesz, że amerykańska cena za NSL wyniesie tam 199 dolarów. Do tej kwoty trzeba przy kasie doliczyć również podatek, który wacha się od 4% do 8% w zależności od stanu, w którym dokonywany będzie zakup. Przykładowo, przeliczając po aktualnym kursie dolara i dodając do tego 8% podatku wychodzi nam około 815 złotych, to naprawdę dobra cena!

 

 

 

Dalej wzięliśmy na tapetę największe europejskie kraje, poszukując tamtejszych ofert. Dzięki temu łatwiej będzie nam się odnieść do kwoty zaproponowanej przez polskie sklepy i dystrybutora.

 

Wielka Brytania

Na pierwszy ogień poszła Wielka Brytania gdzie od teraz można składać pre-ordery na Nintendo Switch Lite. Cena? 199.99 funtów. Aktualnie przelicznik (GBP/PLN) wynosi 4.7513, co daje nam 950 złotych.

 

Oferta sklepu GAME.co.uk

 

Oferta sklepu Amazon.co.uk

 

 

Niemcy

U naszych zachodnich sąsiadów – Niemców – Nintendo Switch Lite można zamawiać za 229.99 euro. Przeliczając na złotówki, daje nam to ponad 980 złotych, 30 złotych więcej niż w UK.

 

Oferta sklepu Gamestop.de

 

Holandia

W podobnej kwocie można składać pre-order w Kraju Tulipanów. Największy gamingowy sklep w Holandii – Gamemania wyceniła Nintendo Switch Lite również za 229 euro tylko bez 99 centów. Szybko licząc, 975 złotych za „małego Switcha”.

 

Oferta w sklepie Gamemania.nl

 

Hiszpania

W Hiszpanii udało nam się znaleźć Nintendo Switch Lite najtaniej, jeśli chodzi o Europę. Sklep GAME w tym kraju wystawił ofertę za Lite’a za 219.95 euro. Licząc po aktualnym kursie euro/złoty daje to 938.50 PLN.

 

Oferta sklepu GAME.es

 

 

POLSKA

Na sam koniec zostawiliśmy sobie nasz kraj, w którym konsola Nintendo Switch Lite została sumiennie przez wszystkich wyceniona na kwotę 999 złotych. Taką ofertę udało nam się znaleźć w sklepach X-Kom, Ultima oraz Matrix Media. W kilku innych sklepach NSL został dodany do oferty, ale nie widnieje przy nim jeszcze żadna cena.

 

Oferta sklepu X-Kom

 

Oferta sklepu Ultima

 

Oferta sklepu Matrixmedia

 

 

Podsumowując, kwota jaką przyjdzie zapłacić za Nintendo Switch Lite w Europie jest bardzo podobna. W tym zestawieniu NAJDROŻEJ wypada oczywiście Polska, gdzie za nowy sprzęt przyjdzie zapłacić tysiąc PLN bez jednej złotówki. Jeśli akurat w okolicach premiery (20 września) masz zaplanowane wakacje w jednym z hiszpańskich kurortów, możesz zakupić tam konsolę o jakieś 60 taniej.

Najtaniej zakup premierowy możesz zrealizować w USA. Może akurat ktoś z rodziny lub znajomych będzie wracał z kraju Wuja Sama? Wtedy uda Ci się zaoszczędzić około 200 złotych!

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *