NewsRecenzja
NewsArtykuł

Valorant na Nintendo Switch? Wskazują na to pewne informacje

Valorant to taktyczna strzelanka 5 vs 5, która już w…

15 marca 2024

Valorant to taktyczna strzelanka 5 vs 5, która już w czerwcu będzie obchodzić swoje czwarte urodziny i jest konkurencją dla Counter Strike`a oraz licznych hero shooterów. Niestety, od początku swojego istnienia dostępna jest wyłącznie na PC. Podobno niedługo ma się to zmienić.

 

W 2022 roku pojawiały się pewne poszlaki wskazujące, że produkcja zawita również na konsole, w tym być może również Nintendo Switch. Mowa o ogłoszeniu umieszczonym na oficjalnej stronie Riot Games dotyczącym poszukiwania osoby na stanowisko Senior Game Designera ds. konsol właśnie do wspomnianego tytułu.

 

Teraz temat odżył na nowo, ponieważ z analizy najnowszej bazy danych tej darmowej strzelanki pojawiły się odniesienia do Switcha, co z kolei doprowadziło do spekulacji, według których produkcja ma zmierzać na sprzęt Nintendo. Znalazły się też odniesienia do wersji na Linuksa czy Steam Decka oraz cross play`u. Firma w dalszym ciągu niczego nie potwierdziła, w związku z czym tego typu doniesienia warto traktować z przymrużeniem oka.

 

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *