NewsRecenzja
NewsArtykuł

Klasyk z lat 90. zawita na Switchu już w lutym

Jeszcze w zeszłym roku podczas transmisji 3D Realms Nightdive Studios…

29 stycznia 2022

Jeszcze w zeszłym roku podczas transmisji 3D Realms Nightdive Studios (odpowiedzialne za recenzowanego u nas Shadow Mana Remastered) ogłosił chęć wskrzeszenia FPS`a z 1996 roku PowerSlave Exhumed, który pojawił się pierwotnie na konsolach Sega Saturn oraz PlayStation.

 

Tytuł został pierwotnie opracowany przez Lobotomy Software, a więc zespół, który został założony w 1993 roku przez byłych pracowników Nintendo of America. Natomiast odświeżona wersja na Switcha pojawi się już 10 lutego w cenie około 80 zł. Tak samo jak wspomniany Shadow Man, nadchodząca produkcja również będzie obsługiwać silnik KEX Engine.

 

Wśród nowości znajdzie się między innymi szeroki ekran oraz rozdzielczość HD, natomiast poniżej nieco więcej oficjalnych informacji:

 
 
PowerSlave: Exhumed to port KEX Engine klasycznej gry na konsole
 
 

Cel podróży: Starożytne egipskie miasto Karnak. Obce siły posiadające przerażające moce odcięły kwitnącą niegdyś społeczność od wszelkich kontaktów z zewnątrz. Jako specjalista ds. tajnych operacji zostałeś przeszkolony we wszystkich rodzajach sytuacji awaryjnych. Nic nie jest jednak w stanie przygotować Cię na koszmar, w który wkraczasz…
 
 
 
Cechy:
 
 
 
Akcja z punktu widzenia pierwszej osoby
 
Ponad 20 poziomów gry prowadzących przez starożytne egipskie miasto i grobowiec faraona Ramzesa
 
Rozgrywka w pełni renderowana w czasie rzeczywistym w 3D pozwala na poruszanie się między piętrami w ramach jednego poziomu
 
Przejdź przez mosty i przepłyń przez podwodne groty
 
Mając tylko maczetę, poszukaj 6 innych broni, w tym granatów ręcznych, miotacza ognia, karabinu maszynowego M-60 i magicznej laski kobry.
 
Dynamiczne oświetlenie tworzy oszałamiające efekty wizualne.
 
 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *