Sakuna: Of Rice and Ruin Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Sakuna: Of Rice and Ruin to zachwycający tytuł, który zadebiutuje w listopadzie na Nintendo Switch

Może nie wiesz, ale japońska edycja wczorajszego Nintendo Direct Mini…

21 lipca 2020

Może nie wiesz, ale japońska edycja wczorajszego Nintendo Direct Mini trwała o kilka minut dłużej, co przekazało się na kilka zaprezentowanych gier więcej. Jednym z tych tytułów jest świetnie zapowiadające się Sakuna: Of Rice and Ruin!

 

 

Dziwi nas trochę fakt, że tak ciekawie zapowiadający się tytuł ominął europejską oraz amerykańską transmisję. Jednak po kilku godzinach Nintendo of America potwierdziło wydanie Sakuna: Of Rice and Ruin na tamtejszym rynku 10 listopada. Dokładnie 10 dni później ta gra akcji zawita również do Europy o czy poinformował nas wydawca XSeed Games. Na pewno zainteresuje Cię fakt, że Sekuna tworzona jest przez zespół Edelweiss, składający się wyłącznie z dwóch osób!

 

 

W grze kontrolujesz tytułową Sakune, zwariowaną boginię zbiorów, która została wygnana na wyspę wraz z grupą ludzi. Odkrywając wyspę, w końcu znajduje schronienie w górskiej wiosce, gdzie zbiera ryż i stara się sprostać swojej roli bogini. Śmiertelni towarzysze Sakuny wytwarzają dla niej broń, zbroje i posiłki, używając materiałów i składników, które zbiera podczas swoich przygód, a wykonywanie dla nich zadań odblokowuje coraz to więcej możliwości i wzmocnienia. Gra oferuje unikalne podejście do mitologii japońskiej, z dodatkami dotyczącymi bogów i demonów.

 

Sakuna: Of Rice and Ruin pojawi się na Nintendo Switch 20 listopada fizycznie oraz cyfrowo. Za kopie detaliczne odpowiadać będzie Xseed Games, a gracz będzie mógł wybrać pomiędzy edycjami standardowymi i kolekcjonerskimi. Standardowa wersja będzie kosztował 39,99 Euro, a kolekcjonerska nazwana „Divine Edition”, kosztować będzie 59,99 Euro i zawierać będzie oprócz pudełka z grą wiele dodatków które możecie sprawdzić poniżej.

 

 


Redaktor

Donat "Donson" Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *