NewsRecenzja
NewsArtykuł

Boulder Dash Deluxe na Switchu jeszcze w tym tygodniu

Boulder Dash to dosyć rozpoznawalny klasyk z Atari, który swoją…

7 września 2021

Boulder Dash to dosyć rozpoznawalny klasyk z Atari, który swoją premierę miał w 1984 roku, a następnie przenosił się na kolejne platformy. Do tej pory pojawiło się wiele sequeli oraz poprawionych wersji, chociażby Boulder Dash-XL 3D na 3DS`ie. Tym razem przyszła kolej na Switcha, ponieważ już za dwa dni w eShopie ukaże się Boulder Dash Deluxe.

 

 

Z założenia jest to nowe podejście do przełomowej układanki labiryntowej. Chociaż mechanika pozostała tutaj podobna, to jednak szata graficzna została odświeżona. Pojawi się też wiele całkowicie nowych poziomów. Autorem jednego z nich jest oryginalny twórca Boulder Dasha, czyli Peter Liepa.

 

Jak widać na powyższym gameplay`u grafika jest całkowicie odświeżona względem pierwowzoru, jednakże wielu graczy ucieszyć może fakt, że tytuł będzie dostępny w pakiecie wraz z oryginałem z 1984 roku.

 

A poniżej informacja prasowa uwzględniająca najważniejsze cechy gry:

 

180 zupełnie nowych poziomów z zaawansowanymi funkcjami!
 
Zawiera 20 poziomów z oryginalnej wersji Boulder Dash z 1984 roku
 
9 ekscytujących, zupełnie nowych światów z wysokiej klasy grafiką, z własnymi, unikalnymi teksturami, udaj się do Macmarnua Sea lub Urath Castle – lub cofnij się w czasie do klasycznego świata 1984 z jego jaskiniami
 
15 nowych specjalnych przeciwników, takich jak Ośmiornica, Niedźwiedź polarny rekin i Tygrys Śnieżny, którzy sprawią, że Twój umysł pozostanie sprawny.
 
Świat Liepy, świat premium autorstwa legendy gier wideo Petera Liepy, który powrócił do gry, którą stworzył 35 lat temu, z 20 najbardziej zapierającymi dech w piersiach poziomami!
 
Pełna personalizacja postaci z gry Rockford, np. koszula, spodnie, buty, okulary, nakrycia głowy, włosy i zarost

 

Dodatkowo, do gry ma również zostać dołączony multiplayer.


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *