NewsRecenzja
NewsArtykuł

Charon’s Staircase – pierwszoosobowy horror pojawi się na Switchu już w październiku

Wydawca SOEDESCO poinformował niedawno, że pierwszoosobowy horror Charon`s Staircase pojawi…

28 września 2022

Wydawca SOEDESCO poinformował niedawno, że pierwszoosobowy horror Charon`s Staircase pojawi się na weekend przed tegorocznym Halloween, czyli dokładnie piątek 28 października. Tytuł będzie można nabyć zarówno w wersji cyfrowej, jak i fizycznej (która ukaże się tego samego dnia).

 

Zwiastun mogliśmy obejrzeć już w maju, natomiast teraz pojawiło się kilka nowych zrzutów ekranu.

Poniżej oficjalne info od wydawcy:

 

W latach 70. totalitarny reżim znany jako Ministerstwo rządził żelazną ręką. Podczas swojego panowania popełnili wiele nieludzkich i złowrogich czynów, ale te czasy już minęły, a teraz aspirują do członkostwa w Unii Europejskiej.
 
 
 
Grasz jako agent o kryptonimie: „Desmond”, wysłany przez Ministerstwo, którego zadaniem jest odzyskanie i zniszczenie tajnych dokumentów z posiadłości Oack Grove, które ujawniają przerażające działania, które miały miejsce w przeszłości. Twoja podróż prowadzi jednak do nieprzyjemnego i makabrycznego odkrycia – Projektu Alfa.
 
 
 
Cechy
 
 
 
– Odkryj sekrety Projektu Alfa i odkryj, co Ministerstwo ukrywa od lat
 
– Przetrwaj piekielny koszmar i ucieknij przed okropnościami Oack Grove
 
– Rozwiąż zagadki i łamigłówki, które napotkasz podczas swojej misji
 
– Poznaj mroczną i oszałamiającą atmosferę inspirowaną latami 70. epoką środkowoeuropejską

 

Czy zapowiada się hit? Póki co, ani powyższe zrzuty ekranu, ani zwiastun na to nie wskazują. Do tej pory na Switchu pojawiło się już wiele tego typu horrorów, z czego zdecydowana większość jest co najwyżej średnia. Do wyjątków należy bardzo dobre Layers of Fear: Legacy czy Layers of Fear 2, a także dwie części Outlast. Dodatkowo, tytuł będzie mieć poważną konkurencję, ponieważ tego samego dnia w sprzedaży pojawi się Resident Evil Village Cloud (którego również nie zostało przyjęte z dużym entuzjazmem).

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *