NewsRecenzja
NewsArtykuł

Dragon Quest XI rozszedł się już w 5,5 mln kopii. Yuji Horii zamierza pracować nad kolejnymi częściami

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age –…

19 grudnia 2019

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age – Definitive Edition to dla posiadaczy Switcha niewątpliwie jeden z większych i najbardziej wyczekiwanych tytułów 2019 roku. Gra jak na możliwości konsoli wygląda nieziemsko, oferuje masę zawartości i wystarczy na dziesiątki lub nawet setki godzin gry. Recenzenci oraz gracze bardzo ciepło przyjęli tę część, choć gra pierwotnie wyszła na 3DSa w 2017 roku, to jednak skrzydła rozwinęła dopiero w swojej pełnej formie na PS4 w 2018 roku. Wersja na Nintendo Switch przypieczętowała sukces serii swoją rozszerzoną edycją, która wprowadziła m.in.  możliwość zmiany trybu na 2D czy orkiestralną muzykę.

 

Dragon Quest XI rozeszło się już w 5,5 mln sztuk, do tego sukcesu przyczyniły się wydania na wszystkie platformy 3DS, PS4, PC oraz Switch. Ten wynik skomentował sam twórca serii, Yuji Horii.

 

Mocno wierzę, że liczba ta została osiągnięta tylko dzięki naszym fanom, którzy zawsze kochali serię Dragon Quest, a także nowym graczom, którzy odkryli Dragon Questa lub gatunek JRPG dzięki temu tytułowi. Gdybym mógł kiedykolwiek cofnąć się w czasie, by spotkać się ze sobą, kiedy wciąż robiłem pierwsze DRAGON QUEST, chciałbym sobie powiedzieć: „Za 30 lat Dragon Quest XI: Echoes of an Elusive Age zostanie wydane i uwielbiane przez fanów na całym świecie.” Będę się starał, aby dostarczać kolejne tytuły Dragon Quest naszym fanom na całym świecie. Bardzo dziękuję wszystkim fanom, którym podobał się ten tytuł!

 

Dragon Quest XI S: Echoes of an Elusive Age na Nintendo Switch nie miało łatwego startu. W momencie swojej premiery konkurentem dla tego tytułu był remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Choć nie mamy dokładnych danych sprzedażowych, to możemy przypuszczać, że na szczęście Dragon Quest XI S sprzedało się wystarczająco dobrze na ten platformie. Być może do tego wyniku przyczyniło się wypuszczenie darmowego i kilkugodzinnego dema gry w Nintendo eShop.

 

Graliście już w Dragon Quest XI, albo zamierzacie zagrać w najbliższym czasie? Dajcie znać w komentarzach co sądzicie o tym tytule!

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *