Nintendo
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej nabył 5% udziałów w Nintendo

Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej nabył 5,01 proc. udziałów w…

18 maja 2022

Funduszu Inwestycji Publicznych Arabii Saudyjskiej nabył 5,01 proc. udziałów w Nintendo, zgodnie z wnioskiem złożonym w japońskim Ministerstwie Finansów. Jest to kontynuacja ekspansji w segmencie gier video dla programu utworzonego przez bardzo kontrowersyjnego księcia Mohammeda bin Salmana.

 

Jak donosi Bloomberg, fundusz inwestycji publicznych, czyli państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej, któremu przewodniczy książę koronny Mohammed bin Salman, dokonał zakupu w celach inwestycyjnych. Inwestycja oznacza, że ​​PIF jest teraz piątym co do wielkości udziałowcem Nintendo, mając w rękach 5,01 % udziałów w firmie.

Warto zwrócić uwagę na słowa rzecznika Nintendo, który powiedział, że firma dowiedziała się o inwestycji z doniesień prasowych i nie będzie komentować poszczególnych akcjonariuszy.

 

Nie jest to pierwszy zakup PIF jeśli chodzi o branże gamingową. W zeszłym roku fundusz dokonał podobnych inwestycji u takich gigantów branży gier video jak Capcom, EA, Take-Two, Nexon czy Activision. Są oni także głównym udziałowcem w firmie SNK.

 

PIF jest funduszem Arabii Saudyjskiej o wartości 500 miliardów dolarów, a udziały w Nintendo są przeznaczone na cele inwestycyjne, zgodnie z oficjalnym zgłoszeniem.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *