NewsRecenzja
NewsArtykuł

Little Big Adventure powraca! Odkryj nową odsłonę klasycznej przygody na Nintendo Switch

Microids wraz ze studiem „2.21”oficjalnie zapowiedziało powrót jednej z najbardziej…

26 czerwca 2024

Microids wraz ze studiem „2.21”oficjalnie zapowiedziało powrót jednej z najbardziej kultowych przygodówek akcji lat 90. Little Big Adventure – Twinsen’s Quest, zapowiadana jako odświeżona i unowocześniona wersja oryginalnej gry z 1994 roku, stworzonej przez Frédéricka Raynala (twórcy „Alone in the Dark”), ma trafić na Nintendo Switch jesienią 2024 roku. Fani klasycznej rozgrywki i nowi odkrywcy będą mieli okazję ponownie zanurzyć się w magicznym świecie planetoidy Twinsun.

 

Little Big Adventure – Twinsen’s Quest przywraca na konsole współczesnej generacji jedną z najbardziej lubianych gier z lat 90′, łącząc klasyczną rozgrywkę z nowoczesnymi rozwiązaniami. Zwiastun gry ujawnia odświeżoną grafikę i wygląd, utrzymane w nowym kierunku artystycznym, który ma połączyć w sobie urok oryginału z możliwościami dzisiejszej technologii.

Studio odpowiedzialne za remake zapowiadaja zupełnie nowy poziom wrażeń, wprowadzając unowocześnioną rozgrywkę i całkowicie nową ścieżkę dźwiękową, za którą ponownie odpowiada Philippe Vachey. Zmiany te mają sprawić, że znane z oryginału wyzwania i przygody będą bardziej płynne i angażujące zarówno dla nowych graczy, jak i tych, którzy pamiętają oryginalną wersję gry.

Gracze wcielą się w rolę Twinsena, obywatela planetoidy Twinsun, który zmuszony jest stać na czele ruchu oporu przeciwko tyrani doktora Funfrocka. Uzbrojeni w Magiczną Kulę, gracze będą podróżować po świecie gry, szukając sojuszników i sposobów na obalenie władzy klonów. Twórcy zapewniają, że świat gry został specjalnie przeprojektowany, aby oferować większą płynność i głębię eksploracji. Otwarty świat i możliwość podróżowania po nowych wyspach mają zachęcać graczy do odkrywania tajemnic i niespodzianek, które czekają na każdym kroku.

Little Big Adventure – Twinsen’s Quest ukaże się na platformach PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X|S, Nintendo Switch i PC. Premiera przewidziana jest na jesień 2024 roku, co daje fanom i nowym graczom wystarczająco dużo czasu, aby przygotować się na ponowne przeżycie tej niezwykłej przygody. Dla wielu fanów oryginalnej gry ogłoszenie jest spełnieniem marzeń. Nie tylko przyniesie ono powrót do uwielbianego uniwersum w nowoczesnej odsłonie, ale również pozwoli nowemu pokoleniu graczy doświadczyć magii, jaką niesie za sobą Little Big Adventure. Czy nowa wersja stanowi godne kontynuacja oryginału? O tym przekonamy się jesienią 2024 roku.

 

Ps. Otrzymaliśmy potwierdzenie od wydawcy, że „nowe” Little Big Adventure zaoferuje polskie napisy!

 


Redaktor

Donat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *