Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nintendo planuje zwiększyć produkcję Nintendo Switch, aby zaspokoić popyt

Na kilka miesięcy przed premierą jednej z największych gier 2023…

20 stycznia 2023

Na kilka miesięcy przed premierą jednej z największych gier 2023 roku, The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, Nintendo zaczęło zwiększać produkcję Switcha. Jak wynika z raportu Bloomberg, Nintendo celuje w ponad 19 milionów wyprodukowanych konsol do końca następnego roku podatkowego.

 

Twórca raportu twierdzi, że Nintendo poinformowało już dostawców, że planuje wyprodukować więcej jednostek niż w bieżącym roku podatkowym, aby zaspokoić popyt konsumentów na 6-letnią już konsolę. Nintendo uważa, że ​​może sprzedać więcej jednostek niż w zeszłym roku,  gdy niedobór komponentów nie jest już problemem dla wzrostu produkcji.

Innego zdania są jednak analitycy branżowi, którzy twierdzą, że zmniejszone wyniki sprzedaży były niskie, nawet biorąc pod uwagę te niedobory. A wraz z krążącymi plotkami o „Nintendo Switch 2”, konsumenci patrzą bardziej w przyszłość. Zwiększenie produkcji konsol obecnej generacji na tak późnym etapie cyklu życia platformy jest ryzykownym posunięciem. Analityk, z którym rozmawiał Bloomberg, określił wolniejszą sprzedaż Switcha jako „nieuniknioną”, mówiąc, że ludzie prawdopodobnie wstrzymają się z zakupem starszego systemu.

 

Nintendo Switch był najlepiej sprzedającą się konsolą w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii w 2022 roku, co jednak nie zaspokoiło oczekiwań Big N. W listopadzie ubiegłego roku japońska firma obniżyła prognozę sprzedaży Switcha na bieżący rok fiskalny kończący się w marcu 2023 roku o dwa miliony sztuk, z 21 milionów do 19 milionów. Nintendo podobno uważa, że ​​ilość sprzedanych konsol zostało utrudnione bardziej przez problemy z podażą niż malejący popyt.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *