Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Team Star, Titan Pokémony oraz nowe stworki w dzisiejszym zwiastunie Scarlet & Violet. Do sklepów trafi również limitowana wersja Switcha OLED z motywem z gier

Wielkimi krokami zbliża się premiera dziewiątej generacji gier Pokémon, czego…

7 września 2022

Wielkimi krokami zbliża się premiera dziewiątej generacji gier Pokémon, czego najlepszym dowodem jest intensyfikacja działań marketingowych wokół Scarlet & Violet. Właśnie ukazał się nowy zwiastun produkcji, wobec czego przedstawiamy wam wszystkie nowości, jakie zaoferuje graczom region Paldea.

 

Nowe Pokémony

 

Ponownie newsa zaczynamy od mięska. Zwiastun zaprezentował nam trzy zupełnie nowe Pokémony. Są to:

  • Armarouge, Pokémon typu Fire/Psychic, ekskluzywny dla wersji Scarlet,
  • Ceruledge, Pokémon typu Fire/Ghost, ekskluzywny dla wersji Violet,
  • Klawf, Pokémon typu Rock.

 

 

Wątki główne: Victory Road

 

Jako że Pokémon Scarlet & Violet mają być pierwszymi w serii grami z otwartym światem, na graczy czekają trzy wątki główne fabuły. Pierwszym z nich jest tzw. Victory Road, czyli klasyczne zdobywanie odznak w ośmiu salach regionu Paldea. Za namową naszej przyjaciółki/rywalki Nemony wkroczymy do rankingowego świata walk Pokémon, a nad rozgrywkami czuwa Ms. Geeta – przewodnicząca ligi Paldea i jedna z czempionów krainy. Tak, czempionów, bo w Paldei nie tylko jedna osoba piastuje ten urząd. Według pogłosek Geeta jest jednak najsilniejszą trenerką w regionie, a jej dobre maniery idą w parze z doskonałymi zdolnościami strategicznymi.

 

 

W salach czekają na nas tzw. Gym Tests, czyli krótkie minigry, podczas których wykonamy określone zadanie i zmierzymy się z trenerami specjalizującymi się w typie danej sali. Zwiastun zaprezentował salę trawiastą oraz jej lidera, Brassiusa. W swojej drużynie ma on Sudowoodo – Pokémona typu kamiennego, który po terastalizacji zmienia się jednak w stwora-roślinkę. Wygląda zatem na to, że o odznaki będziemy się musieli postarać nieco bardziej, a strategię dopasować do zwyczajów panujących w Paldei.

 

 

Wątki główne: Path of Legends

 

W drugim wątku Scarlet & Violet wraz z Arvenem wybierzemy się na poszukiwania tajemniczych roślin Herba Mystica, które natychmiastowo uzdrawiają Pokémona, gdy ten takową pożre. Nie będzie to jednak łatwe, bo Herba Mystica strzeżona jest przez tzw. Titan Pokémony – znacznie silniejsze wersje poszczególnych stworków, pełniące w grach rolę bossów. Zwiastun zaprezentował nam starcie z tytanicznym Klawfem.

 

 

Wątki główne: Starfall Street

 

Ostatnia z głównych linii fabularnych Scarlet & Violet wprowadzi do zabawy nowe zagrożenie. Team Star założony został przez najbardziej buntowniczych uczniów regionalnej akademii, a swoją ekspansję zdążył poprowadzić po całej Paldei. Będziemy musieli udać się do poszczególnych baz złowrogiej grupy, z których każda specjalizuje się w konkretnym typie Pokémonów, odeprzeć atak pomniejszych członków zespołu oraz pokonać lokalnego szefa i jego Starmobile. Zwiastun przedstawia Melę, liderkę Schedar Squad, posługującą się stworkami ognistymi.

 

 

Automatyczne walki po raz pierwszy w Pokémonach

 

Scarlet & Violet wprowadzą też funkcję automatycznej walki z przeciwnikami. Przyda się to szczególnie podczas potyczek z członkami Team Star, ale również podczas eksploracji regionu Paldea. Możemy wówczas użyć funkcji „Let’s Go!” i nakazać wybranemu Pokémonowi podążać w danym kierunku, zbierać przedmioty na drodze i atakować napotkane stworki. W tym czasie my możemy zająć się innymi rzeczami, a automatyczne walki nagrodzą nas dodatkowymi przedmiotami i punktami doświadczenia dla pupili. To nowość w serii, która sugeruje, że aspekt odkrywania otwartego świata został przez twórców dobrze przemyślany.

 

 

Pokémon Scarlet & Pokémon Violet – limitowany model Nintendo Switch OLED

 

W związku z nadchodzącą premierą Pokémon Scarlet & Violet do sklepów trafi również limitowana edycja konsoli Nintendo Switch OLED. Sprzęt posiada stację dokującą z grafiką prezentującą legendarne stworki z okładki oraz specjalne dekoracje na Joy-Conach; całość utrzymana jest w szkarłatno-fioletowych barwach. Za specjalny model Switcha zapłacimy 359,99$, czyli około 1700 zł. Konsola trafi do sprzedaży już 4 listopada. NIE BĘDZIE zawierać w zestawie gier Pokémon Scarlet & Violet.

 

 

Pokémon Scarlet & Pokémon Violet – kiedy zagramy?

 

W Pokémon Scarlet & Pokémon Violet zagramy już 18 listopada – wyłącznie na konsoli Nintendo Switch. Do premiery pozostały już tylko dwa miesiące. Co sądzicie o dzisiejszym zwiastunie? Jak nastawiacie się na nowe przygody w świecie Pokémonów? Obejrzyjcie poniższy film i dajcie znać w komentarzach!

 


Redaktor

Kosma Staszewski

„Złapałem je wszystkie” więcej razy, niż wypadałoby się przyznać. Z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat, lecz na szczęście uczucia wydają się być odwzajemnione. Na stronie możecie przede wszystkim przeczytać moje recenzje gier, choć wieloma czynnościami – jak chociażby korektą tekstów – zajmuję się zakulisowo. Nic nie przebije dla mnie dobrej kawy flat white.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *