Mario Strikers: Battle League Nintendo Switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Twórcy świetnego Luigi’s Mansion 3 pracują przy Mario Strikers: Battle League

Nintendo oficjalnie nie potwierdziło ekipy deweloperskiej pracującej nad Mario Strikers:…

22 lutego 2022

Nintendo oficjalnie nie potwierdziło ekipy deweloperskiej pracującej nad Mario Strikers: Battle League. Dzięki australijskiej tablicy rankingowej dowiadujemy się jednak, że studio Next Level Games, autorzy poprzednich Mario Strikers, czy uwielbianego Luigi’s Mansion 3 na Nintendo Switch opracowują nowy wpis z piłkarskiej serii.

 

Utworzone w 2002 roku kanadyjskie studio Next Level Games niemal od początku swojej działalności ściśle współpracuje z Nintendo. To właśnie ta ekipa odpowiadała za Super Mario Strikers wydane w 2005 roku na GameCube, czy Mario Strikers Charged z 2007 roku, które ukazało się na konsoli Wii. Nie jest więc wielką niespodzianką, że kolejny wpis z serii „Mario i przyjaciele na boisku” tworzony jest przez ten sam team. Informację o tym, że to ekipa NLG pracuje nad trzecią grą z serii Mario Strikers możemy znaleźć na TEJ stronie Australijskiej Rady Klasyfikacji.

Warto zaznaczyć, że Next Level Games nie jest tylko zespołem specjalizującym się w piłkarskim spin-off’ie Mario. Spod ich ręki otrzymaliśmy świetne Luigi’s Mansion 3 na Switcha, Metroid Prime: Federation Force i Luigi’s Mansion Dark Moon na 3DS, czy Punch-Out!! wydany na konsoli Wii.

 

Mario Strikers: Battle League niespodziewanie zostało ogłoszone podczas ostatniej prezentacji Nintendo Direct. Piłkarska gra arcade z Mario i przyjaciółmi zadebiutuje na Nintendo Switch  już 10 czerwca. W grze dostępnych będzie szereg znanych twarzy z wielu franczyz Nintendo wliczając w to braci Mario&Luigi, Donkey Kong, Bowser, Toad, czy księżniczka Peach. Ten tytuł idealnie sprawdzi się podczas kanapowych rozgrywek (maksymalnie 8 graczy!), jak i meczów online z graczami z całego świata.

 

Sprawdź zwiastun Mario Strikers: Battle League na Nintendo Switch

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *