NewsRecenzja
NewsArtykuł

Valve odpowiada na porównania Steam Deck ze Switchem

Po ujawnieniu przez Valve planów wydania nowej konsoli przenośnej pojawiło…

25 lipca 2021

Po ujawnieniu przez Valve planów wydania nowej konsoli przenośnej pojawiło się wiele porównań Steam Decku i Switcha ze strony społeczności. W niektórych zestawieniach prym wiedze konsola twórców platformy Steam, w innych sprzętu od Nintendo. Teraz Valve odniosło się do tych porównań stwierdzając, że ich nowy produkt skierowany jest do zupełnie innego odbiorcy.

 

Lipiec jest miesiącem ciekawym dla fanów przenośnych konsol, ponieważ najpierw Nintendo ogłosiło wydanie Switcha OLED, a niedługo potem Valve pochwaliło się nowym dzieckiem, czyli Steam Deckiem. W przypadku obydwu nie obyło się bez licznych kontrowersji. Switch OLED został posądzony o wprowadzenie niewielkich zmian względem oczekiwań. Z kolei w przypadku Steam Decka pojawiły się wątpliwości związane z wagą urządzenia, biblioteką gier, grupą odbiorców, do której będzie skierowany i wreszcie czy projekt nie skończy tak jak inne wynalazki firmy, jak chociażby Steam Machine czy Steam Link.

 

Liczne porównania zaowocowały pojawieniem się wielu memów, aż w końcu firma sama odniosła się do dokonywanych porównań. Niektórzy członkowie firmy podzielili się z IGN swoimi przemyśleniami. Projektant Greg Coomer stwierdził, że nowy sprzęt Valve ma być rozszerzeniem istniejących już bibliotek Steama, które wielu z nas już posiada. Produkt jest więc skierowany przede wszystkim do obecnych klientów platformy, którzy już w tej chwili dobrze się bawią ogrywając liczne produkcje za jej pośrednictwem. Z kolei programista Pierre-Loup Griffais zaznaczył, że skupiono się przede wszystkim na zwiększeniu zaangażowania graczy w bibliotekę Steam. Wypowiedział się również sam Gabe Newell stwierdzając, że użytkownicy natychmiast dowiedzą się, czy Steam Deck jest produktem odpowiednim dla nich, czy może powinni pozostać przy Nintendo Switch.

 

W związku z powyższym z założenia Steam Deck nie ma być konkurencją dla Switcha, ale obydwa produkty mają funkcjonować wspólnie. A wy złożyliście już zamówienie na Steam Deck? A może wolicie Switch OLED lub po prostu zostaniecie przy swoim obecnym modelu hubrydowej konsoli? Dajcie znać w komentarzu.

 


Redaktor

Paweł Sępioł

Wyznawca Eris z utęsknieniem czekający na powrót Wielkich Przedwiecznych. Na nowo odkrył miłość do Nintendo, chociaż od wielu lat romansuje jeszcze z PlayStation. Fan planszówek, horroru w każdej formie oraz zombie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *