Xenoblade Chronicles 3 Key Art
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Xenoblade Chronicles 3 nominowane do tytułu GOTY 2022! Prezentacja The Game Awards odbędzie się 8 grudnia

Poznaliśmy nominacje do The Game Awards 2022, które zostaną wyemitowane…

15 listopada 2022

Poznaliśmy nominacje do The Game Awards 2022, które zostaną wyemitowane 8 grudnia. Wśród nominowanych znalazło się ponad 100 tegorocznych gier. Z gier Nintendo nominowano aż 11 tytułów, z czego Xenoblade Chronicles 3 będzie walczył o najwyższe laury — tytuł GOTY. 

 

 

Nominacja Xenoblade Chronicles 3 do tytułu gry roku tylko pokazuje jak dobry jrpg wylądował w tym roku na Nintendo Switch. Jednak wątpliwe jest, że GOTY wyląduje w rękach Nintendo i Monolith Soft. O miano najlepszej gry 2022 roku Xenoblade Chronicles 3 musi zmierzyć się z God of War Ragnarok, Elden Ring, Horizon Forbidden West, A Plague Tale: Requiem oraz Stray. W opinii graczy walka o GOTY rozegra się pomiędzy GoW: Ragnarok oraz Elden Ring. To jednak niejedyne nominacje, jakich doczekało się XC 3. Gra Monolith Soft została nominowana do kategorii „Najlepszej gry RPG” oraz „Najlepszej ścieżki dźwiękowej”.

 

 

Oczywiście wydarzenie The Game Awards to nie tylko walka o tytuł GOTY. Z gier wydanych na Nintendo Switch znajdziemy masę innych produkcji nominowanych w przeróżnych kategoriach. O tytuł dla najlepszej gry indie walczyć będą produkcje, z czego aż 4 z 5 gier została wydana na Switchu. Mowa o Cult of the Lamb, Neon White, Tunic oraz Sifu. O miano najlepszej gry akcji w szranki z COD: Modern Warefare 2 stanie wydana w zeszłym miesiącu Bayonetta 3. Kategoria najlepszego tytułu RPG to również w większości Switchowe tytuły. Xenoblade Chronicles 3, Live a Live, Triangle Strategy oraz Pokemon: Arceus powalczą o tę nagrodę z Elden Ring.

 

Jak co roku kategoria o najlepszą grę rodzinną została zdominowana przez Nintendo i jej gry. Kirby and the Forgotten Land, Nintendo Switch Sports, Splatoon 3, Mario + Rabbids Sparks of Hope oraz dostępne także na Switchu LEGO: Saga Skywalkerów powalczą o ten tytuł. Naprawdę jest tego sporo. To jednak nie koniec. The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, które planowo ma ukazać się w maju 2023 zostało nominowane do najbardziej oczekiwanej produkcji. Konkurencja bardzo mocna — Final Fantasy XVI, Starfield, Resident Evil 4 oraz Hogwarts Legacy.

 

 

Transmisja The Game Awards 2022 odbędzie się w czwartek, 8 grudnia. Jak co roku Geoff Keighley zapowiada świetne show, które oprócz wyłonienia zwycięzców zaprezentuje światu masę nowych materiałów z nadchodzących gier.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *