The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Zelda: Tears of the Kingdom wygrywa tytuł „Najbardziej oczekiwanej gry” na The Game Awards 2022

Rok 2023 zapowiada się fantastycznie dla Nintendo Switch, jak i…

9 grudnia 2022

Rok 2023 zapowiada się fantastycznie dla Nintendo Switch, jak i całej branży gier wideo. Jednak żadna gra nie zaprząta uwagi fanów Nintendo bardziej niż The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, która ukaże się w maju 2023. Tears of the Kingdom zostało uznane za najbardziej oczekiwaną grę, pokonując takie tytuły jak Resident Evil 4, Starfield i Final Fantasy XVI na The Game Awards 2022.

 

 

To już trzeci rok z rzędu, kiedy The Game Awards nominowało The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom do nagrody „Most Anticipated Game”. Poprzednio kontynuacja Breath of the Wild musiała dwukrotnie uznać wyższość Elden Ring. Jednak w tym roku nie było mocnych na najbardziej oczekiwaną przez posiadaczy Nintendo Switch grę. Tears of the Kingdom zostawiło w tyle takie tytuły jak Final Fantasy XVI, Hogwards Legacy, Starfield oraz Resident Evil 4 Remake. Gratulacje! Już nie możemy doczekać się 12 maja!

 

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom to jednak niejedyna gra od Nintendo, która otrzymała zasłużone laury podczas dzisiejszej ceremonii rozdania nagród The Game Awards 2022.

Splatoon 3 wygrał w kategorii „Najlepszej gry multiplayer. Kirby and the Forgotten Land został uznany za najlepszą grę rodzinną, a Bayonetta 3 nie dała sobie wyrwać tytułu dla najlepszej gry akcji. Wyprodukowane przez Ubisoft, ale na licencji Nintendo i wydane wyłącznie na Switchu Mario + Rabbids Sparks of Hope otrzymało nagrodę dla najlepszej gry strategicznej. To był naprawdę bardzo dobry rok dla Nintendo Switch.

 

Ceremonia The Game Awards to jak co roku świetna okazja na zaprezentowanie masy nowych informacji dotyczących branży gier. W tym roku dowiedzieliśmy się m.in., że powstaje kontynuacja świetnego Hades, Bayonetta otrzyma spin-off, a Fire Emblem Engage będzie wspierane aż czterema DLC w ramach Expansion Pass.

 


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *