PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Darmowe gry na Nintendo Switch

Nintendo Switch jak każda inna konsola wymaga zakupu odpowiednich gier….

5 października 2018

Nintendo Switch jak każda inna konsola wymaga zakupu odpowiednich gier. W zależności od tego, z jakim tytułem mamy do czynienia, za przykładową produkcję możemy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Nie oznacza to jednak, iż za każdym razem zmuszeni jesteśmy do wydawania pieniędzy. Nintendo swym użytkownikom udostępnia również darmowe gry na Nintendo Switch. To wyjątkowe okazje, z jakich warto skorzystać. Oto zestawienie kilku najciekawszych tytułów.

 

Fortnite: Battle Royale

 

Jest to jedna z najpopularniejszych darmowych produkcji na Nintendo Switch. Jest to gra akcji przeznaczona tylko do rozgrywki w trybie multiplayer. Sama aplikacja to jedynie 3 GB.  Polega ona na tym, iż sto osób trafia na powierzchnię dużej wyspy, będącej głównym miejscem akcji. Na początku każdy z graczy posiada wyłącznie kilof. Zadaniem naszym jest odkrywanie nowych broni oraz eliminacja przeciwników. Wygrywa ten, kto ostatni przetrwa. To trochę jak słynne Igrzyska Śmierci. Z biegiem czasu obszar gry się zawęża, przez co rozgrywka staje się bardziej dynamiczna.

 

 

 

Warframe

 

Warframe to darmowa gra sieciowa, która swą premierę miała w 2013 roku. Na Switchu zaś dostępna jest od listopada 2018 roku. Dzieło Digital Extremes przenosi nas w odległą przyszłość, gdzie wielka wojna dotknęła wszystkie planety w naszym układzie słonecznym. Wcielamy się tutaj w rolę specjalnych wojowników, którzy obdarzeni są niezwykłymi mocami. Wciągnięci zostajemy w konflikt między wielkimi korporacjami. Warframe oferuje nam widok z perspektywy TPP. Mamy tutaj do czynienia z połączeniem klasycznej strzelanki z elementami zręcznościowymi i RPG. W toku gry zdobywamy punkty doświadczenia, które zamieniamy na nowe bronie i ulepszenia. Wypełniamy misje, odblokowujemy nowe planety, stale rozwijamy postać.

 

 

 

Tetris 99

 

Tetris 99 to całkiem oryginalny tytuł, albowiem oznacza on battle royale z popularnymi klockami. Wydawać by się mogło, że już nic nowego w gatunku Tetrisa nie można wprowadzić, jednak Nintendo całkowicie zaskoczyło swych fanów. W klasycznej rozgrywce udział bierze 99 graczy, a wygrać może tylko jeden. Musimy oczywiście układać klocki, aby zdobyć jak najwięcej punktów i nie zapełnić planszy. Przy okazji co chwila wzrasta tempo gry, co tylko zwiększa trudność. Sednem sprawy jest jednak podrzucanie przeszkód pozostałym graczom. Przede wszystkim polega to na podrzucaniu graczom karnych linii. Warto jednak wiedzieć, że przeciwnik wie, że to my właśnie rzuciliśmy mu kłodę pod nogi, więc może przyjść z odwetem.

 

 

 

Paladins: Champions of the Realm

 

Jest to pierwszoosobowa gra akcji, która została stworzona przede wszystkim z myślą o trybie wieloosobowym. Znajdujemy się tu w świecie fantasy, gdzie mamy do wyboru wiele postaci dysponujących bronią oraz magicznymi mocami. Każdy z wojowników posiada cztery dodatkowe umiejętności, dzięki czemu można je dobierać do obranej przez siebie strategii. Gra toczy się między dwiema drużynami, gdzie w każdej może znajdować się maksymalnie do 6 graczy. Mapy są całkiem spore, jak i mamy do czynienia z otwartymi światami, przez co rozgrywka potrafi wciągnąć. W Paladins występują również elementy karciankowe, które urozmaicają grę.

 

 

 

Fallout Shelter

 

Jest to poboczna produkcja należąca do postapokaliptycznej serii Fallout. Naszym zadaniem jest tutaj rozbudowywanie lokacji o kolejne pomieszczenia. Zarządzamy po prostu społecznością schronu i to od naszych decyzji zależy rozwój tego miejsca, przetrwanie poszczególnych osób. Naszym zadaniem jest troska o morale, bezpieczeństwo oraz zasoby. Możemy szkolić poszczególnych mieszkańców w danym zawodzie, co zaowocuje lepszymi zbiorami czy obroną przed intruzami.

 

 

 

Pokemon Quest

 

Jest to całkiem oryginalna odsłona słynnej serii Pokemon, w której to znajdujemy się w świecie złożonym z wokseli. W pewnym sensie gra może nam przypominać Minecrafta. Naszym zadaniem jest eksploracja świata, łapanie nowych pokemonów oraz pojedynki z innymi graczami. Walki są bardzo proste i można w nich zauważyć nawiązanie do pierwszych gier na GameBoya.

 

 

 

Dawn of the Breakers

 

Jest to sieciowa gra action-RPG, gdzie poznajemy grupę Breakersów. Są to członkowie organizacji, którzy za dnia są zwykłymi uczniami, natomiast w wolnym czasie eliminują złe duchy, które są zagrożeniem dla ludzi. W grze ciekawostką może być fakt, iż poruszamy się po planszy przypominającej tą, którą znamy z klasycznych planszówek. Musimy się przemieścić z punktu A do B, gdzie na końcu czeka na nas boss do pokonania. W międzyczasie natrafimy na pułapki, dodatkowe eventy, nagrody. Tytuł ten zawiera także tryb Arena, w którym to możemy walczyć nawet w 6 osób na jednej planszy.

 

 

Brawlhalla

 

Wydane w listopadzie 2018 roku dzieło Blue Mammoth Games to dwuwymiarowa bijatyka dostępna w modelu free to play. Tytuł ten stanowi połączenie bijatyki z klasyczną platformówką. Na różnorodnych arenach możemy toczyć pojedynki z innymi przeciwnikami. Mamy tutaj do wyboru kilkadziesiąt postaci, które wzorowane są na znanych postaciach z kreskówek. Każdy z bohaterów posiada odmienne style walki, a w czasie pojedynków można korzystać ze zdobywanych przedmiotów. Brawlhalla pozwala na rozgrywkę jednoosobową oraz multiplayer w kilku odmiennych trybach.

 

 

 

DC Universe Online

 

DC Universe Online to tytuł, który obecny jest w sieci od 2011 roku. Na Switchu zadebiutował jednak dopiero w sierpniu 2019 roku. Jest to dzieło będące efektem współpracy Daybreak Game Company oraz Sony Online Entertainment. Ta popularna gra akcji MMO przenosi nas do świata komiksowego DC Universe. Rozgrywka odbywa się tutaj w trybie free to play. Na początku tworzymy własną postać, która może być superbohaterem bądź czarnym charakterem. Wchodzimy w interakcję z innymi graczami, napotykamy słynne postaci komiksowe. Możemy również przebywać w znanych lokalizacjach jak Gotham City czy Metropolis.

 

 

 

 

Realm Royale

 

Realm Royale to kolejna wieloosobowa gra akcji w systemie free to play. Dzieło Hi-Rez Studios jest nieco pobocznym dziełem w stosunku do opisywanego wcześniej Paladins: Champions of the Realm. Tytuł ten korzysta z modelu darmowego jednak z mikropłatnościami, dzięki którym można zdobywać dodatkowe przedmioty, przyspieszać rozwój postaci. W grze tej na mapie występuje aż 100 graczy podzielonych na czteroosobowe zespoły. Zwycięzcą może zostać tylko jedna drużyna. Mamy tutaj do dyspozycji 5 klas postaci: wojowników, magów, łuczników, zabójców oraz saperów. W trakcie gry oprócz zabijania przeciwników mamy za zadanie kolekcjonować bronie i przedmioty.

 

 

Gems of War

 

Jest to tytuł, który kilka lat temu ukazał się na urządzenia mobilne z iOS-em i Androidem. Po pewnym czasie miał swą premierę także na Switchu. Mamy tutaj do czynienia z planszą o wymiarach 8 na 8, gdzie znajdują się klejnoty w 6 różnych kolorach. Musimy je ustawiać w układach po co najmniej 3 klejnoty, aby zbierać bronie i zaklęcia przeciw wrogom. Gra ta ma elementy RPG, albowiem naszym zadaniem jest podbicie krainy Krystara. Musimy zatem podbijać kolejne tereny i zdobywać coraz większe armie, surowce. Przyjdzie nam zatem mierzyć się z przeciwnikami, jak i również musimy swych wojowników uczyć nowych technik walki oraz obrony. Możemy zagrać tutaj w trybie pojedynczym lub multiplayer.

 

 

 

Inne darmowe gry

 

To oczywiście tylko część z darmowych gier na Nintendo Switch, które znajdziemy w sieci do pobrania. Firma udostępnia za free graczom najczęściej proste produkcje lub też w wersji Beta. Warto regularnie odwiedzać Nintendo Switch eShop w celu sprawdzania aktualnej oferty. Z pewnością atrakcyjny wydaje się abonament Nintendo Switch Online. Jego cena to zaledwie 4 dolary na miesiąc. Oprócz udoskonalenia komunikacji online, gracze zyskują tutaj między innymi darmowe gry Nintendo Switch. Abonenci dostaną przede wszystkim kolekcję 20 klasyków z NES-a, które będą wzbogacone o tryb multiplayer. Ponadto gracze będą mogli liczyć na przynajmniej jeden nowy darmowy tytuł w każdym miesiącu.

 

Autor grafiki: Szymon Prokurat

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *