PublicystykaRecenzja
PublicystykaArtykuł

Darmowe gry na Nintendo Switch

Nintendo Switch jak każda inna konsola wymaga zakupu odpowiednich gier….

5 października 2018

Nintendo Switch jak każda inna konsola wymaga zakupu odpowiednich gier. W zależności od tego, z jakim tytułem mamy do czynienia, za przykładową produkcję możemy zapłacić od kilkunastu do nawet kilkuset złotych. Nie oznacza to jednak, iż za każdym razem zmuszeni jesteśmy do wydawania pieniędzy. Nintendo swym użytkownikom udostępnia również darmowe gry na Nintendo Switch. To wyjątkowe okazje, z jakich warto skorzystać. Oto zestawienie kilku najciekawszych tytułów.

 

Fortnite: Battle Royale Switch

 

Jest to jedna z najpopularniejszych darmowych produkcji na Nintendo Switch. Jest to gra akcji przeznaczona tylko do rozgrywki w trybie multiplayer. Sama aplikacja to jedynie 3 GB.  Polega ona na tym, iż sto osób trafia na powierzchnię dużej wyspy, będącej głównym miejscem akcji. Na początku każdy z graczy posiada wyłącznie kilof. Zadaniem naszym jest odkrywanie nowych broni oraz eliminacja przeciwników. Wygrywa ten, kto ostatni przetrwa. To trochę jak słynne Igrzyska Śmierci. Z biegiem czasu obszar gry się zawęża, przez co rozgrywka staje się bardziej dynamiczna.

 

Fallout Shelter Switch

 

Jest to poboczna produkcja należąca do postapokaliptycznej serii Fallout. Naszym zadaniem jest tutaj rozbudowywanie lokacji o kolejne pomieszczenia. Zarządzamy po prostu społecznością schronu i to od naszych decyzji zależy rozwój tego miejsca, przetrwanie poszczególnych osób. Naszym zadaniem jest troska o morale, bezpieczeństwo oraz zasoby. Możemy szkolić poszczególnych mieszkańców w danym zawodzie, co zaowocuje lepszymi zbiorami czy obroną przed intruzami.

 

Paladins: Champions of the Realm Switch

 

Jest to pierwszoosobowa gra akcji, która została stworzona przede wszystkim z myślą o trybie wieloosobowym. Znajdujemy się tu w świecie fantasy, gdzie mamy do wyboru wiele postaci dysponujących bronią oraz magicznymi mocami. Każdy z wojowników posiada cztery dodatkowe umiejętności, dzięki czemu można je dobierać do obranej przez siebie strategii. Gra toczy się między dwiema drużynami, gdzie w każdej może znajdować się maksymalnie do 6 graczy. Mapy są całkiem spore, jak i mamy do czynienia z otwartymi światami, przez co rozgrywka potrafi wciągnąć. W Paladins występują również elementy karciankowe, które urozmaicają grę.

 

Pokemon Quest

 

Jest to całkiem oryginalna odsłona słynnej serii Pokemon, w której to znajdujemy się w świecie złożonym z wokseli. W pewnym sensie gra może nam przypominać Minecrafta. Naszym zadaniem jest eksploracja świata, łapanie nowych pokemonów oraz pojedynki z innymi graczami. Walki są bardzo proste i można w nich zauważyć nawiązanie do pierwszych gier na GameBoya.

 

Dawn of the Breakers

 

Jest to sieciowa gra action-RPG, gdzie poznajemy grupę Breakersów. Są to członkowie organizacji, którzy za dnia są zwykłymi uczniami, natomiast w wolnym czasie eliminują złe duchy, które są zagrożeniem dla ludzi. W grze ciekawostką może być fakt, iż poruszamy się po planszy przypominającej tą, którą znamy z klasycznych planszówek. Musimy się przemieścić z punktu A do B, gdzie na końcu czeka na nas boss do pokonania. W międzyczasie natrafimy na pułapki, dodatkowe eventy, nagrody. Tytuł ten zawiera także tryb Arena, w którym to możemy walczyć nawet w 6 osób na jednej planszy.

 

Inne darmowe gry

 

To oczywiście tylko część z darmowych gier na Nintendo Switch, które znajdziemy w sieci do pobrania. Firma udostępnia za free graczom najczęściej proste produkcje lub też w wersji Beta. Warto regularnie odwiedzać Nintendo Switch eShop w celu sprawdzania aktualnej oferty. Z pewnością atrakcyjny wydaje się abonament Nintendo Switch Online. Jego cena to zaledwie 4 dolary na miesiąc. Oprócz udoskonalenia komunikacji online, gracze zyskują tutaj między innymi darmowe gry Nintendo Switch. Abonenci dostaną przede wszystkim kolekcję 20 klasyków z NES-a, które będą wzbogacone o tryb multiplayer. Ponadto gracze będą mogli liczyć na przynajmniej jeden nowy darmowy tytuł w każdym miesiącu.

 

Autor grafiki: Szymon Prokurat

 


Redaktor

Donson

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *