Premiery Nintendo Switch Grudzień 2022

Przegląd najciekawszych premier na Nintendo Switch – grudzień 2022

I doczekaliśmy się! Przed nami zarówno okres świąteczny, jak i…

30 listopada 2022

I doczekaliśmy się! Przed nami zarówno okres świąteczny, jak i ostatnie dni w 2022 roku. Z pewnością obfitował on w sporo ciekawych premier na Switcha, jednak to jeszcze nie koniec. Mamy bowiem dla Was kilka ostatnich tytułów, które z pewnością mogą okazać się hitami. Na co zatem warto jeszcze zwrócić uwagę?

 

Inscryption – 1 grudnia

Zaczynamy od gry z 2021 roku, za którą odpowiada Daniel Mullins Games. Jest to produkcja z pogranicza horroru, która w ciekawy sposób łączy elementy typowe dla karcianek i gier przygodowych. Nasz bohater trafia tutaj do chaty Leszego. Jest to występujący w wierzeniach słowiańskich demon lasu. Nasza jedyna droga wyjścia prowadzić będzie przez pojedynek karciany z tym borowym. Na stole gospodarz rozkłada mapę i przemieszczamy się po niej figurką. Wydarzenia na każdym etapie prezentowane są w formie gier karcianych. Dostępne dla nas i przeciwnika karty zawierające zwierzęce postaci, które toczą ze sobą pojedynki. W międzyczasie możemy zwiedzać chatę, odnajdywać przedmioty, które pomogą nam w wygranej.

 

Papetura – 1 grudnia

Tego samego dnia pojawi się również gra od polskiego studia Petums. Wydana została ona pierwotnie na pecety w 2021 roku. Jest to produkcja typu point-and-click, gdzie wcielamy się w bohatera imieniem Pape. Samotnie od lat przebywa on w kwiatowym więzieniu. Pewnego dnia udaje mu się jednak uciec, a w czasie wędrówki napotyka na Turę, która jako magiczna istota potrzebuje jego pomocy. Razem czeka ich mnóstwo przygód, jak i niebezpieczeństw w podróży. Sama rozgrywka polega na eksploracji, interakcji z otoczeniem, rozwiązywaniu zagadek. Gra nie ma w ogóle dialogów, jednak wrażenie robi jej warstwa wizualna, gdzie twórca samodzielnie przygotował papierowe i kartonowe dioramy, jak i bohaterów.

 

WRC Generations – 1 grudnia

Sezon WRC 2022 już za nami, gdzie najlepszym kierowcą okazał się Kalle Rovanperä. Został on w najwyższej klasie najmłodszym mistrzem w historii! Jeśli chcemy poczuć to samo, co fiński kierowca, to możemy postawić na WRC Generations od Kylotonn / KT Racing. Jest to kolejny z tej serii symulator rajdów samochodowych, który pozwala nam na wzięcie udziału w całym sezonie rajdów WRC. Mamy tu grę licencyjną, która zawiera wszystkie rajdy w sezonie 2022, zespoły oraz kierowców. Podobnie jak w rzeczywistości, wprowadzono tu też nową klasę aut hybrydowych. Oczywiście nie brakuje tu dodatkowych krajów i odcinków specjalnych, pojazdów historycznych. Mamy tu kilka głównych klas rajdowych, tryb kariery, managera zespołu.

 

Dragon Quest Treasures – 9 grudnia

W grudniu przed nami również spin-off popularnej serii Dragon Quest. W dziele firmy TOSE prezentowane jest nam rodzeństwo: Erik oraz Mia. Od dawna marzą oni o przygodach, lecz do tej pory nie mieli takiej możliwości. Pewnego jednak dnia napotykają na swojej drodze tajemnicze stworzenia, które zabierają ich do Draconii. Jest to magiczna kraina, w której aż roi się od potworów i wielu skarbów do zdobycia. Nasi bohaterowie wyruszają zatem w upragnioną podróż. Towarzyszyć będą im Porcus i Purrsula, czyli stworzenia, które zaprowadziły ich do tej krainy. W czasie rozgrywki możemy dowolnie przełączać się między rodzeństwem. Mamy tu otwarty świat składający się z kilku wysp. Możemy go dowolnie eksplorować, szukając skarbów i łapiąc potwory. Te bowiem dzięki unikalnym umiejętnościom pomogą nam w poszukiwaniach, jak i w walce z lokalnymi gangami.

 

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion – 13 grudnia

Tym razem coś dla fanów innej popularnej serii, jaką jest Final Fantasy. Omawiana gra stanowi odświeżoną wersję Crisis Core: Final Fantasy VII, która w 2008 roku pojawiła się na PSP. Głównym bohaterem jest tutaj Zack Fair, który należy do organizacji SOLDIER. Jego nowym zadaniem jest odnalezienie zaginionego żołnierza – Genesisa Rhapsodosa. Podczas misji Zack zaczyna odkrywać fakty związane z historią zaginionego, jak i również tajemniczym projektem oraz liderami organizacji. W międzyczasie prezentowana jest nam wojna między Shinra a Wutai. Jest to typowe RPG nastawione na akcję, gdzie przemierzamy różne lokacje, wykonujemy misje i walczymy z przeciwnikami. Twórcy znacząco zmienili warstwę graficzną i dźwiękową, pozostawiając jednak oryginalną fabułę i system rozgrywki.

 

Resident Evil VII: Biohazard Cloud – 16 grudnia

Resident Evil VII: Biohazard to gra studia Capcom, która pojawiła się na rynku w 2017 roku. Teraz w wersji w chmurze dostępna będzie na Switchu. Dla fanów serii jest to ważny tytuł, gdyż studio postanowiło powrócić tutaj do oryginalnej formy – dużo horroru, spory poziom trudności, małe wyposażenie i zapasy głównego bohatera. Bohaterem jest tutaj Ethan, który szuka swojej żony. Pewnego dnia trafia na południe USA, do starej rezydencji. Okazuje się jednak, że pozornie opuszczony budynek w rzeczywistości skrywa wiele sekretów, jak i niebezpieczeństw. Będziemy zatem przemierzać korytarze i pomieszczenia budynku, gdzie napotkamy na wielu przeciwników. Bardzo ważne jest tu dokładne sprawdzanie każdych zakamarków, gdzie kryć się mogą potrzebne dla nas przedmioty.

 

Sports Story – grudzień

Gra od Sidebar Games wciąż nie ma oficjalnej daty premiery, lecz jak zostało ogłoszone podczas ostatniego Indie World pojawi się do końca roku. Mamy nadzieję, że oby, albowiem pierwotnie ukazać się miała w 2020 roku. Stanowi ona kontynuację gry Golf Story. Jest to połączenie typowej sportowej produkcji z RPG. Nasz bohater przemierzać będzie różne miejsca, gdzie dostępne są odrębne dyscypliny sportowe: golf, piłka nożna, siatkówka czy tenis ziemny. Według zapowiedzi twórców, to właśnie ten ostatni ma być tu najważniejszy. Będziemy zatem musieli trenować, a potem brać udział w zawodach. W międzyczasie możemy swobodnie eksplorować świat, wykonywać zadania poboczne, rozmawiać z innymi postaciami.


Redaktor

Donat Gronek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *