Liberated_nintendo_switch
NewsRecenzja
NewsArtykuł

Liberated, czyli polski, interaktywny komiks zadebiutuje już 2 czerwca

Polscy deweloperzy coraz bardziej liczą się na rynku światowym. Rodzime…

18 maja 2020

Polscy deweloperzy coraz bardziej liczą się na rynku światowym. Rodzime produkcje są bardzo dopracowane i przede wszystkim oryginalne. Takie właśnie chce być Liberated, od niewielkiego warszawskiego studia Atomic Wolf. Ten tytuł zabierze nas w rewolucyjny, cyfrowy komisk, gdzie przygodowa rozgrywka połączy się z niebywale ładnym, ręcznie rysowanym komiksem. Liberated połączy strzelaninę 2d, skradankę i platformera.

 

Akcja gry toczy się w niedalekiej przyszłości – społeczeństwo wiecznie podłączone do sieci zmaga się z rozkwitem autorytaryzmu. Technologia daje rządowi niebywałą kontrolę, a grupka wyzwolonych powstańców próbuje powstrzymać niebezpieczną władzę. To nie jest historia o walce dobra ze złem, to historia o ludziach i prawdzie, której się trzymają. Jednakże to co prawdziwe jest tylko kwestią perspektywy. Historia bowiem będzie opowiedziana z różnych punktów widzenia. Dojdzie tutaj do zderzenia poglądów. Gra ma pokazać jak władza nad mediami społecznościowymi może wpłynąć na ludzką świadomość. Ponadto twórcy obiecują przedstawienie tego jak system autorytarny może urodzić się w demokratycznym państwie.

 

Liberated zadebiutuje już 2 czerwca, a jeżeli nie możecie się doczekać, to w Nintendo eShop ruszyła właśnie przedsprzedaż. Do 6 czerwca kupicie grę za 57,59 zł, po tym czasie wróci standardowa cena – 71,99 zł.

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *