Super Mario Maker 2 Premiera
Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Masa nowości w Super Mario Maker 2!

Nintendo Direct, który dotyczył Super Mario Maker 2 został właśnie…

16 maja 2019

Nintendo Direct, który dotyczył Super Mario Maker 2 został właśnie opublikowany. Kreatywność twórców nie zna granic, kolejny raz udowodnili nam, że ich pomysły są niepowtarzalne! Druga część Mario Makera wprowadzi sporo nowości. Przede wszystkim dostaniemy tryb multiplayer, gdzie wspólnie z ludźmi z całego świata będziemy mogli przechodzić coraz to wymyślniejsze mapy. Znajdzie się tutaj też tryb rywalizacji – w formie wyścigu, kto pierwszy na mecie wygrywa.

 

Jedną z ważniejszych nowych funkcji jest nowy styl, który nawiązuje do serii 3D World. Niestety nie będziemy projektować map w 3D, jest to po prostu nowa stylistka. Kostium kota, budowanie mostów ze skrzyń, przezroczyste rury, blok z kolcami i wiele innych elementów znanych z 3D world zostało przeniesionych do Super Mario Maker 2.

 

Kolejną nowością jest tryb fabularny, w którym będziemy odbudowywać zamek Peach. W tym zadaniu będziemy wykonywać specjalne kursy, które nauczą i pokażą nam wykorzystanie mechanik gry. Za wykonane kursy dostaniemy monety, a za nie będziemy stopniowo budować zamek.

 

Kolejne przykładowe nowości:

  • Można zmieniać muzykę
  • Księżyc, który wprowadza zmianę w danej mapie. Przykładowo jeżeli dodamy księżyc w jaskini, to plansza odwróci się do góry nogami.
  • Dodano możliwość tworzenia pochyłych powierzchni
  • Latające słońce, które po zetknięciu z Mario odbiera mu życie
  • Czerwony Yoshi, który pluje ognistymi kulami
  • Twister – wir powietrza, który unosi Mario w powietrzu
  • Spadochron, który może zostać przyczepiony do przeciwników i przedmiotów

 

Jest tego znacznie więcej, lepiej jednak zobaczyć je w akcji, dlatego odsyłamy do pełnego filmu Nintendo Direct. Super Mario Maker zadebiutuje już 28 czerwca 2019 roku.

 


Redaktor

Ruqer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *