Hero NewsRecenzja
Hero NewsArtykuł

Nadchodzą DLC do Pokémon Scarlet & Violet, a już dziś możemy złapać dwa nowe Pokémony. Podsumowanie Pokémon Presents 2023

Z okazji tegorocznego Pokémon Day odbyła się transmisja Pokémon Presents,…

27 lutego 2023

Z okazji tegorocznego Pokémon Day odbyła się transmisja Pokémon Presents, podczas której zapowiedziano szereg nowości w uniwersum kieszonkowych stworków. Sprawdźmy, co ciekawego szykują dla nas twórcy.

Najważniejsze ogłoszenia z Pokémon Presents 2023:

  • DLC do Pokémon Scarlet & Violet pt. „The Hidden Treasure of Area Zero”. Premiera pierwszej części odbędzie się jesienią 2023, w część drugą zagramy zimą 2023.
  • Nowy event do Pokémon Scarlet & Violet, w ramach którego możemy zawalczyć z dwoma zupełnie nowymi Pokémonami. Walking Wake nawiedzi Pokémon Scarlet, a Iron Leaves spotkamy w Pokémon Violet.
  • Łączność Pokémon Home z Pokémon Scarlet & Violet ma nadejść „na początku 2023 roku”.
  • Nowy grywalny Pokémon w Pokémon UNITE – Zacian. Na graczy czeka powiązany z tym event i nagrody do zdobycia. Całość dostępna już teraz.
  • Nowy event w Pokémon Café ReMix.

Najważniejszym punktem 25-minutowej transmisji było ogłoszenie DLC do Pokémon Scarlet & Violet. Dodatek pt. „The Hidden Treasure of Area Zero” podzielono na dwie części, które ukażą się jesienią i zimą 2023 roku. Pierwsza część będzie nosić tytuł „The Teal Mask” i w jej ramach zwiedzimy obszar Kitakami podczas szkolnej wycieczki. W części drugiej, „The Indigo Disk”, zostaniemy uczniem z wymiany i zwiedzimy Blueberry Academy. W nowych miejscach spotkamy stworki, które nie występują naturalnie w Paldei, w tym zupełnie nowe Pokémony legendarne. DLC można zakupić już teraz, a za zamówienia przedpremierowe natychmiast otrzymamy nowe zestawy uniformów szkolnych oraz kod na Hisuian Zoroarka, którego nie da się inaczej złapać w Scarlet & Violet.

 

 

Wkrótce po transmisji w Pokémon Scarlet & Violet odbędzie się nowy event. W jego ramach możemy spotkać dwa zupełnie nowe Pokémony. W Pokémon Scarlet zawalczymy z Walking Wake, przeszłą formą Suicune’a. Nowy stworek ma typy Water/Dragon. Iron Leaves czeka na nas w Pokémon Violet. To Pokémon o typach Grass/Psychic, wygląda na formę Viriziona z przyszłości. Na ten moment nie są znane szczegóły eventu.

 

 

Pozostałe zapowiedzi nie dotyczą bezpośrednio Nintendo Switch. Obejrzyjcie je poniżej:

 

 

Co sądzicie o Pokémon Presents 2023? Złapiecie nowe stworki w Scarlet & Violet? Dajcie znać w komentarzach!


Redaktor

Kosma Staszewski

„Złapałem je wszystkie” więcej razy, niż wypadałoby się przyznać. Z produktami Nintendo utrzymuję niezdrową relację od wielu lat, lecz na szczęście uczucia wydają się być odwzajemnione. Na stronie możecie przede wszystkim przeczytać moje recenzje gier, choć wieloma czynnościami – jak chociażby korektą tekstów – zajmuję się zakulisowo. Nic nie przebije dla mnie dobrej kawy flat white.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *